Бійці ЗСУ відточують навички штурму будівель для спецоперацій у Бахмуті — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сили оборони України відточують навички штурму будівель для спецоперацій у Бахмуті, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Під час навчань бійці 80-ої окремої десантно-штурмової бригади зачищають будівлю від умовного противника. Таким чином удосконалюються навички штурму в міських умовах. Бахмут показав, наскільки важливо вміти воювати в населеному пункті й утримувати позиції. З урахуванням того, що частина міста-фортеці досі під українським контролем, важливість навчання таких навичок новачків подвоюється.

“Бойові дії проходять не тільки в полях і лісопосадках, лісах, доводиться нам у містах зачищати, вибивати противника з будівель. Одноповерхових, багатоповерхових, багатокімнатних — як тут, бачите. І це одна з найскладніших вправ, тому що за кожним кутом, за кожними дверима на вас чекатиме небезпека”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Віталій.

Цей підрозділ нещодавно повернувся з виконання завдань під Іванівським, що неподалік Бахмута.

“Воно важко працювати з автоматом проти артилерії, “Градів” тощо. А взагалі — намагаємося триматися. Україна переможе. Просуваємося вперед, ні кроку назад”, — каже військовослужбовець ЗСУ Павло.

“Найголовніше, що ми їм не дали вийти на трасу з Іванівського, тому що за цей ліс майже всю зиму, 3 місяці йшла боротьба — за 50-100 метрів. І це постійно. Вони підтягують війська, а ми через день-два їздимо відбивати ті позиції. Зараз пішло просування, тобто проводяться штурми. Сидять і “вагнерівці”, і “ЛНР”, і “ДНР” — різні сидять в окопах. Хлопці їх штурмують. Буває, що просимо їх здатися, а вони не здаються, закидаємо тоді їх гранатами, ВОГами, відпрацьовуємо по них. Іноді бувають такі, що здаються. Була недавно жива історія — він вилазить і каже, що здається. Каже, що один — і обманює. Насправді ще один сидів у бліндажі”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Ярослав.

Зміни в тактиці ведення війни в лавах противника дуже помітні. Українські військовослужбовці кажуть, нещодавно росіяни зовсім покинули свої позиції, віддавши їх без бою. 

“Необхідно було просунутися на 300-400 метрів вперед, наші хлопці просуваються, починають зачищати, а в окопах і бліндажах нікого немає. Тобто противник десь відійшов, відсунувся назад. Із чим це може бути пов’язано? Або мало в них людей, мало стало людей і немає ким перекрити ті зони, ті ділянки лінії оборони, і вони відходять назад й починають тікати, або в них немає бажання висуватися на ті позиції”, — зазначив Ярослав.

На війні без втрат не буває, але скоротити їх можливо, вчасно надавши першу допомогу пораненим. Тож армійці регулярно освіжають ці уроки в пам’яті. 

Сьогодні Збройні сили України утримують панівні висоти поблизу Бахмута. Як повідомив командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський, українська армія взяла місто в напівоточення, контроль над незначною його частиною дає можливість входу до Бахмута в разі зміни обстановки.

Читайте також: Росіяни перейшли від штурму до тактики артилерійсько-мінометних обстрілів, — Грабський про ситуацію на Бахмутському напрямку

Раніше речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий повідомив, що на ротацію в Бахмут ідуть російські підрозділи, які брали участь у боях на Харківському та Херсонському напрямках.

Прямий ефір