Бахмут став особистою амбіцією Пригожина — експерт пояснив запеклі спроби росіян захопити українське місто

Євген Пригожин. Фото: twitter.com/RidusNews

Російські підрозділи разом із найманцями приватної військової компанії “Вагнер” уже кілька місяців намагаються захопити Бахмут, бо це особиста амбіція номінального власника ПВК Євгена Пригожина. Таку думку сьогодні, 8 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він зазначив, що в районі Бахмута поки що залишається добре розвинена російська логістика, ще є можливість підвозити боєприпаси.

“Плюс Бахмут — це, скажімо так, пунктик і дуже серйозні особисті амбіції Пригожина, який командує діями “вагнерівців” на тому напрямку, де їх багато якраз на околицях Бахмута”, — сказав Мусієнко.

Він зазначив, що спроби наступу в районі Бахмута закінчуються великими втратами для росіян.

“Все одно йдуть бойові дії та зазнають втрат. І вони обстрілюють, вони завдають величезних руйнацій самому Бахмуту й околицям до Соледара по всій цій дузі, але пройти лінію фронту не можуть. Але чи не єдине місце, де у російських військ зберігається, скажімо так, хоча б невеликий наступальний потенціал, — це район Бахмута. І я вам хочу нагадати, у російських військ тривають десь кілька місяців безуспішні спроби захопити той плацдарм, пройти Бахмут. У них тривають безуспішні наступальні дії, вони як об стінку б’ються і все одно хочуть пройти, попри втрати тощо. Але я сумніваюся, що це їм вдасться насправді”, — сказав експерт.

Він також вважає піаром Пригожина встановлення так званої “лінії Вагнера” — протитанкових оборонних споруд у вигляді бетонних пірамід. Їх російська приватна військова компанія почала встановлювати на окупованій території Луганської та частково Донецької областей, а також у Білгородській області РФ. На думку Мусієнка, йдеться про спосіб розпилу грошей.

“Річ тут в особистих амбіціях і піарі того ж Пригожина і тих же “вагнерівців”. Ви звернули увагу, як широко розтиражували, показали, зняли з різних ракурсів, з повітря, з безпілотників? Але є дуже важливий і найважливіший момент у цьому — вони не укріплені бетоном під землею”, — наголосив експерт.

Він зазначив, що подібні укріплення ставили в нацистській Німеччині, проте вони були насправді небезпечні, оскільки встановлювалися та заливалися бетоном.

“Тут же ситуація в тому, що вони нашвидкуруч привезли, справді десь розпилили гроші, бо хтось із таких підрядників отримав нормально. Ну, і виставили її просто так, як вважали за потрібне”, — сказав Мусієнко.

На його думку, такою самодіяльністю Пригожин демонструє свою активність, піариться, що нібито він здатний виправити ситуацію на фронті для російських окупаційних військ на тлі кадрових рокірувань у командуванні.

“Мені здається, що, очевидно, це свідчить про розкол у російському військовому командуванні. Це свідчить про те, що Кремль і Путін допускає розколи військової ієрархії командирів, що неприпустимо, оскільки це призведе до поглиблення кризових процесів та явищ. І тому відбувається, як кажуть, розбрід і хитання у лавах”, — сказав експерт.

Читайте також: Бахмут та Миколаїв: як тримаються східний та південний форпости України, показали журналісти FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, Бахмутський напрямок — найгарячіша точка на Донбасі. Російська армія намагається штурмувати місто кілька разів на день. За 4 місяці боїв успіхів у росіян там немає — тому вони перейшли до звичнішої “тактики” — терору населення, що суперечить правилам ведення війни, та знищення цивільної інфраструктури.

Прямий ефір