Автори доповіді Amnesty International завдали удару по іміджу всієї організації — експерт

Керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA акцентував, що російська пропаганда намагається відмежувати Росію від теракту в Оленівці Донецької області, проте, як і зі збиттям малайзійського “Боїнгу” MH17 — у неї це не вийде. Також, за словами Солов’я, остання доповідь Amnesty International грає на руку російській стороні. Тому що в ній аналітики намагаються поставити на одну чашу терезів і жертву, і злочинця.

— Теракт в Оленівці російська пропаганда називає ударом українських військ. Серед наших глядачів є громадяни Росії, чи можете їм пояснити, чому це фейк?

— Людей, які вірять у щось, неможливо переконати. Останні соцопитування свідчать, що багато росіян вірять у те, що Сонце обертається навколо Землі, а не навпаки. Тому переконувати тих, хто вірить, — безглузда витівка. А ті, хто сумнівається, і хоче зрозуміти, що відбувається насправді — вони мають можливість це зробити однією кнопкою миші або одним рухом пальця на смартфоні. Що стосується теракту в Оленівці, то це цинічний злочин військ РФ. За все відповідає російська сторона. У нормальних людей це не викликає жодних сумнівів. З погляду пропаганди повторюється трагедія з катастрофою малайзійського МН17. Тоді, після скоєного злочину, вся міць російської пропагандистської машини була спрямована на те, щоб вибілити себе та відмежуватися від цих злочинів. Щодо МН17 вже ні в кого немає сумнівів, є докази. З моменту масового вбивства українських військовополонених в Оленівці минуло ще не так багато часу, щоби були докази. Це справа часу. Ще з’являться і знімки, і записи телефонних розмов, у яких росіяни зізнаються. Ми побачимо інші документальні підтвердження злочину, який Росія зробила навмисно.

— Аналітики Amnesty International пишуть про те, що Україна порушує правила ведення війни. Яким є Ваше ставлення до їх доповіді?

— Київський офіс Amnesty International підтвердив, що люди, які роблять ці доповіді, далекі від реалій. Навіть якщо вони не є агентами РФ, вони точно корисні російській стороні. Тому що намагаються поставити на одну чашу терезів і жертву, і злочинця. Це типова помилка, яку роблять багато західних демократій та організацій. Зараз таких помилок поменшало, ніж було до 24 лютого, але вони трапляються. РФ користується здобутками західної демократії проти неї самої, і заява Amnesty International — це наочна демонстрація цього підходу. Заява Amnesty International не відображає поточної ситуації. Бажання київського офісу відмежуватися від заяви своїх колег зрозуміле, бо вони на місці бачать картину краще. А ті колеги, які своєю заявою підставили всю організацію, намагатимуться нейтралізувати цю іміджеву шкоду організації. Тому що завдали її своїм невиваженим, не до кінця глибоким дослідженням та однобокою заявою.

— Є думка, що Amnesty International працює на російську пропаганду.

— Думка є, я не схильний вірити в це. А ось помилку Amnesty International російська пропаганда використовуватиме на повну котушку. Улюблений метод російської пропаганди — це висвітлення одного факту, навіть не дуже вагомого у загальній картині. Далі роздмухування його до космічних висот. Ось що відбуватиметься найближчими днями. Amnesty International Україна та міжнародна група, яка зробила цю доповідь, не погоджувала свої дії з людьми, які перебувають на місці — це важливий факт. Це означає, що люди, які писали цю доповідь, без поняття, що відбувається на місці.

— У Росії планується відкриття сервісу, який нібито перевірятиме інформацію на фейки. Навіщо?

— Подібний орган існує вже при міністерстві закордонних справ, його результатів ми не бачили і не побачимо, бо не вони визначають соціальну політику держави. Ці організації не можуть зробити жодної погоди на інформаційному ринку, тому що законодавцем пропаганди є інші організації. Тому майори та підполковники не зможуть перебити роботу інформаційних генералів: Симоньян, Соловйова та інших.

Нагадаємо, український політолог Володимир Фесенко заявив, що вбивство генерального директора агрохолдингу “Нібулон” було скоєно з метою послабити Україну та залякати забезпечених людей, які активно спонсорують ЗСУ. 

Така поведінка — про створення фальшивого балансу між злочинцем та його жертвою: Кулеба відповів Amnesty International

У Маріуполі на вулицях досі лежать трупи мирних громадян у пластикових пакетах — мерія

Читайте також: Екскомандир “Азова” Жорін: До вбивства українських військовополонених в Оленівці причетні ПВК Вагнера та ФСБ

Прямий ефір