Армія України успішно відбиває атаки російських окупантів: плани Кремля провалюються (ВІДЕО)

ЗСУ. Фото: ukrinform.ua

Збройні сили України успішно відбивають атаки російських окупантів: за понад півтора року повномасштабної війни Кремль не досяг жодних поставлених цілей, повідомляє FREEДОМ.

Інститут вивчення війни зазначає, що українські військові наступають поблизу Бахмута й на заході Запорізької області та відбивають контратаки росіян біля Роботиного та Вербового, і атакують поблизу Кремінної. Російські ж війська намагаються пробитися на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна, але марно.

“Є певні спроби атак у районі Бахмута — як на півдні, так і на півночі, але там Збройні сили дуже вдало використовують тактику таких миттєвих контратак, відповідно, жодних успіхів, просувань, у противника там немає. Також ворог намагався здійснити певні просування у Вугледарі, але залишив активні спроби. Запорізький напрямок — це також зона постійних активних бойових дій, не можна сказати, що там росіяни проявляють активну ініціативу”, — сказав військовий експерт, офіцер резерву Повітряних сил ЗСУ Андрій Крамаров.

Українські війська активно знищують живу силу російської армії. Згідно з даними Генштабу України, загальна чисельність ліквідованих з початку повномасштабного вторгнення становить понад 300 тис. військових РФ. Але російське командування не рахує людських втрат.

“У них в армії є умовно, скажімо так, певна кастова система, тобто гірше підготовлені, мобілізовані, колишні злочинці, яких набрали з в’язниць, — з них формують такі умовно передові загони, якими намагаються виснажити нашу оборону, використовуючи їх як “м’ясо”, — сказав Крамаров.

Від початку повномасштабного вторгнення Росія не досягла жодних поставлених цілей та не має стратегічних успіхів на полі бою. Раніше про це заявляла й президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

“Росія хотіла стерти українську національну ідентичність. Війна загартувала її, зробила сильнішою, ніж раніше. Росія хотіла послабити НАТО. Альянс отримав нове життя з двома новими союзниками, а оборонні витрати зростають по всьому Європейському Союзу”, — цитує Reuters Урсулу фон дер Ляєн.

Одним із небагатьох так званих успіхів Росії на полі бою можна вважати захоплення Херсона, однак і його російська армія не втримала. Рік тому внаслідок південного контрнаступу України Збройним силам вдалося деокупувати місто, райони Херсонської та частину Миколаївської області на правому березі Дніпра, тоді як збройні сили Росії відійшли на лівий берег.

“Зрозуміло, що початковий план на 3 дні в них провалився, і Київ, і там за тиждень дійти до Чопа або до Львова — все це провалилося. Але плани в них є. Так, можливість реалізації цього плану там 0,00… там сота якась, але він є з усім тим, рано чи пізно вони його спробують дістати, виправити та знову впровадити. Так, вони засмучені, що там не вийшло взяти Одесу, не вийшло відбити в України Чорне море, вийти до Придністров’я й далі загрожувати Молдові”, — сказав військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Наразі українська армія й далі успішно просувається на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Українські морські піхотинці зайняли три плацдарми. Захисникам важливо вибити російських окупантів з Олешок, зазначають військові експерти.

“Українська армія просувається. Росіянам, щоб зупинити цей наступ, потрібно перекинути якісь боєздатні війська з інших відрізків фронту. Чи то з Мелітополя, оголивши його, чи то з Авдіївки, де тривають нескінченні “м’ясні штурми”, але там не помічена боєздатність десантури або морської піхоти, добре підготовлених бійців. Єдине місце, звідки їх можна взяти — з-під Роботиного, Токмака. І поки що все виглядає так, що українська армія успішно просувається на лівому березі Дніпра”, — сказав військовий експерт Павло Нарожний.

За даними Міністерства з реінтеграції тимчасово окупованих територій, від початку повномасштабного вторгнення РФ українським військовим вдалося звільнити майже 1 000 населених пунктів, раніше захоплених росіянами.

Читайте також: “Попереду — перемога”: президент привітав військових з Днем Збройних сил України (ВІДЕО)

Прямий ефір