Армія РФ проводить ротацію, ЗСУ знищують бази та склади ворога: ситуацію на лівобережжі Херсонщини прокоментував експерт

Ситуація на півдні України на 25 березня 2023 року. Ілюстрація: twitter.com/War_Mapper

На лівому березі Дніпра в Херсонській області російські війська зосередили дуже велике угруповання військ. Крім особового складу ЗС РФ, на цій ділянці окупанти мають штурмову авіацію, артилерію, бронетехніку. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов. 

“На лівому березі Дніпра росіяни зосередили дуже велике угруповання своїх сил і засобів. Там не тільки піхота, там і артилерія, яка нещадно розносить на друзки й Херсон, і його околиці. Там і бронетехніка, і штурмова авіація. Щоправда, штурмову авіацію росіяни тримають ближче до півночі Криму, побоюючись точних і чітких ударів українських “Хаймарсів”. Проте сил і засобів у росіян там вкрай багато”, — сказав Селезньов. 

За словами експерта, ключовий фактор, який стримує нині активні бойові дії на цій ділянці фронту, — річка Дніпро. 

“Росіяни, відступаючи з Херсона, підірвали всі мости, що з’єднують правий і лівий берег. Відповідно, українські Сили оборони не мають можливості вести там контрнаступальні дії, а путінська армія не може наступати, бо немає можливості навести в короткі терміни й безпечно понтонно-мостові переправи. Усі вони будуть знищуватися артилерійським вогнем ЗСУ”, — зазначив експерт.

Проте на лівобережній частині Херсонської області діють партизани й розвідка, каже Селезньов, які фіксують пересування російських окупантів. ЗС РФ кілька днів тому перейшли в ротацію, на їхнє місце прибули нові частини російського війська.

“Інформація, з якою ми всі зіткнулися кілька днів тому, мовляв, росіяни йдуть із деяких населених пунктів на лівому березі Дніпра, це, власне кажучи, відображення тих процесів, які там відбуваються. Російська армія проводить ротацію тих сил і засобів, які протягом тривалого часу перебували на бойових позиціях. Ті ж, своєю чергою, відходячи на ротацію, грабують місцеве населення, але на їхнє місце заходять нові путінські підрозділи, які займатимуться звичною для себе практикою: завдаватимуть терористичних ракетно-артилерійських, мінометних ударів по Херсону та його околицях, грабуватимуть місцеве населення та займатимуться іншими воєнними злочинами”, — зазначив Селезньов.

Експерт також нагадав, що Сили оборони України активно знищують бази та склади російських окупантів на лівобережжі Херсонської області. 

“Сили оборони продовжують активно розбивати російські військові бази в місцях зосередження їхніх сил і засобів на глибину до 30 км від Дніпра для того, щоб путінська армія зрозуміла, що херсонська земля буде палати в них під ногами доти, доки вони перебуватимуть на цій землі”, — резюмував експерт.

Читайте також: Окупаційна влада Криму та командування росармії готуються покинути півострів — ознаки назвав Чистіков

Прямий ефір