Досвідченому пілоту, щоб освоїти новий літак — зліт, політ невеликим маршрутом, посадку — достатньо 10, а то й п’яти годин. Бойове застосування — інша справа, навіть досвідченим льотчикам для цього потрібна достатня кількість часу, іноді навіть для того, щоб опанувати нову модифікацію вже відомого їм літака. Про це розповів президент Української авіаційної асоціації пілотів та власників літаків “АОПА Україна”, український авіатор та волонтер Геннадій Хазан в ефірі FREEДОМ.
“Бойове застосування — це найцінніше, це займає досить багато часу. Тут різні літаки, різні типи пристроїв застосовуються, є спільне, але є і специфіка. Тому для кожного типу повітряного судна проводиться спеціальне навчання, і потім даний тип записується в льотну книжку, що пілот допущений до виконання польотів на конкретному типі повітряного судна, іноді навіть і модифікацію його вказують, якщо сильно модифікація одна від одної відрізняється. Це дозволяє якісно та повністю, на 100% використати можливості літака”, — пояснив він.
Саме тому і підготовка українських пілотів на F-16 зайняла тривалий час, з Mirage 2000-5 буде подібна ситуація, вважає авіатор.
“Часто журналісти запитують і дуже часто глядачі кажуть: “Ну що там таке? Наші ж хлопці вміють літати!”. Літати вміють, і полетіти не становить труднощів. А бойове застосування — це дуже багато нюансів, дуже багато різних систем озброєння, взаємодія з різними іншими системами, які застосовуються для ведення бою. Це дуже все серйозно… Виходячи з бойового досвіду наших льотчиків, які вже беруть участь у російсько-українській війні, я думаю, що це буде набагато швидше. А ось молодим льотчикам, так, їм потрібно, звичайно, приділяти більше часу, але це оплачується сторицею”, — підсумував Геннадій Хазан.
Читайте також: Mirage 2000 для України — як винищувачі допоможуть ЗСУ (ВІДЕО)
Раніше в ефірі телеканалу FREEДОМ військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов сказав, що передача французьких винищувачів Mirage 2000 (“Міраж”) дасть змогу Силам оборони України значно поліпшити ситуацію на лінії фронту. Як у плані прикриття оперативного розгортання підрозділів, так і зниження рівня терористичної загрози з боку Російської Федерації.