Mirage 2000 для України — як винищувачі допоможуть ЗСУ (ВІДЕО)

Mirage 2000. Photo: gettyimages.com

Франція передасть Україні бойові літаки Mirage 2000-5 і запустить програму підготовки українських пілотів для навчання управлінню винищувачами, заявив президент країни Еммануель Макрон. Точної кількості літаків, які отримають ЗСУ, поки не називали, інформує FREEДОМ.

Mirage 2000 — багатоцільовий винищувач, що перебуває на озброєнні французької армії з 1980-х років. Його конструкція схожа з F-16, що надійшов на озброєння США за п’ять років до цього.

Україна отримає Mirage 2000-5, які оптимізовані для бою в повітрі. Це не стара модель літака — 2000C або штурмовики класу “повітря-земля” — 2000D, акцентував увагу президент Франції. За його словами, підготовка розпочнеться вже цього літа і займе п’ять-шість місяців. Відповідно, передача літаків відбудеться ближче до кінця року.

При цьому Макрон зазначив, що Київ отримає право використовувати Mirage 2000-5 для ударів по об’єктах на території Росії.

“Ми не даємо дозвіл використовувати зброю, щоб атакувати цивільне населення, але щоб нейтралізувати точку, з якої вас атакували, — так”, — заявив Макрон.

За даними Forbes, Париж може передати Києву близько 20 винищувачів Mirage 2000-5. Ці літаки здатні застосовувати крилаті ракети SCALP-EG, які Франція вже відправила в Україну, а також “розумні” авіабомби AASM Hammer.

“На сьогодні носіями цих ракет є ще радянські літаки Су-24, але, звичайно, використання з такою модифікованою радянською платформою цих ракет накладає певні обмеження. Ракета має бути запрограмована ще на землі і, в принципі, після того, як літак здійнявся в повітря, пілот уже не може ані скасувати запуск, ані змінити задані цілі, на відміну від Mirage 2000-5, у якого є такі функції”, — пояснив експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.

За словами експертів, Mirage 2000-5, як і всі сучасні літаки, може ефективно виконувати поставлені бойові завдання. Це можуть бути і повітряні, і наземні удари.

“Збільшення кількості Mirage дозволить збільшити кількість пускових установок для використання ракет Storm Shadow. Як правило, з відомостей противника, кількість ракет, які одночасно запускалися, такого типу, не перевищувала 12-20 штук. Тобто поява Mirage у великій кількості дасть змогу перейти до одноразового пуску до 45-50 ракет, і це ускладнює їхнє перехоплення”, — наголосив Долінце.

Виживаність французьких літаків досить висока. Невеликі розміри роблять його складнішою мішенню для гарматного вогню, а досить велика кількість засобів протидії в поєднанні з гарною маневреністю і високою динамікою дозволяють легко ухилятися від ракет.

“Ми не називаємо жодних цифр, вочевидь, з міркувань секретності, конфіденційності, у всякому разі, щодо Росії. Найважливіше для мене цього літа — я обговорюватиму це з міністром оборони України — мати можливість швидко почати підготовку пілотів і механіків”, — акцентував міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.

Програма підготовки пілотів буде запущена незабаром. Українські військові навчатимуться у Франції. Крім того, Париж планує підготувати повноцінну бригаду українських військових чисельністю 4 500 тис. людей. 

Читайте також: Франція передасть Україні винищувачі Mirage

Раніше в ефірі телеканалу FREEДОМ військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов сказав, що передача французьких винищувачів Mirage 2000 (“Міраж”) дасть змогу Силам оборони України значно поліпшити ситуацію на лінії фронту. Як у плані прикриття оперативного розгортання підрозділів, так і зниження рівня терористичної загрози з боку Російської Федерації.

Прямий ефір