У Росії зберігається потенціал девальвації рубля. Таку думку сьогодні, 22 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.
“З моєї точки зору, ми маємо два моменти. Перший момент — сильна валюта не може бути у слабкої економіки. Те, що відбувається з рублем, це, власне, відображення тих внутрішніх, структурних і не тільки структурних труднощів, які сьогодні реально має Російська Федерація. Вони можуть розповідати про те, що вони не голодують, вони там запускають місяцеходи, ще якісь речі, але, проте економіка перебуває в досить складному становищі. Я думаю, що в принципі зберігається певний потенціал девальвації рубля. Наскільки це буде, я б, чесно кажучи, сьогодні не поки що ще не говорив, тому що не до кінця зрозуміло, яких заходів вживатимуть, зокрема й Центробанк”, — сказав експерт.
На його думку, на зараз у Центробанку РФ є мета зупинити інфляційні процеси, тому найближчим часом можна очікувати на певне ослаблення рубля.
“Я думаю, що, в принципі, Росія досить швидко наближається до необхідності введення досить жорстких валютних і деяких інших обмежень. Тобто це ось такі ось реалії. Тому Російська Федерація сьогодні на різних майданчиках офіційно, неофіційно, через пропагандистів і так далі, практично вимагає від України переговорів. І, власне, переговори саме потрібні Російській Федерації не тільки для того, щоб поповнити втрати на фронтах, а й, зокрема, щоб отримати якийсь певний економічний перепочинок і під ці переговори домовлятися про пом’якшення санкцій. Такий стратегічний план, я думаю, не спрацює”, — вважає Бураковський.
Він також зазначив, що якимись політичними рішеннями, обмеженнями неможливо стабілізувати валюту протягом тривалого періоду часу.
“Це все будуть якісь короткі результати. Ми теж це проходили свого часу в Україні. Тому ось ідея в тому, що прийде Центробанк, ухвалить якесь рішення, когось змусить, когось вижене, комусь, навпаки, дасть якісь пільги, і все спрацює, я думаю, що це не вийде. Які можуть бути інструменти? Ну, перший інструмент — це дійсно мобілізація валютних коштів, які отримують російські приватні компанії. Сьогодні, наскільки я знаю, з російськими компаніями ведеться така закулісна робота, їм делікатно пропонують повернути кошти, які знаходяться за кордоном. Що вони зроблять, як вони відгукнуться? Напевно, так, якась частина коштів буде назад переведена в Російську Федерацію, але наскільки вона буде велика та як це все відбуватиметься, будемо дивитися”, — сказав Бураковський.
Крім того, він прогнозує, що в РФ буде введено спеціальний норматив із продажу валюти на внутрішньому ринку. Також, на думку експерта, російська влада буде шукати способи, що робити з накопиченими запасами рупій та юанів.
“Дійсно дуже багато проблем, і тому мені здається, що посилення економічних труднощів Російської Федерації ще попереду. Санкції плюс внутрішні дисбаланси, плюс внутрішні структурні проблеми. Це досить, знаєте, така ось вибухонебезпечна суміш. І, власне, тому Російська Федерація і люди, які працюють в уряді, і люди, які працюють у Центробанку, вони реально уявляють масштаби загрози. Але знову-таки, оскільки економіка — це багато в чому така, я б сказав, об’єктивна матерія, а в Російській Федерації всі питання, зокрема й економічної політики, вирішується однією людиною, то це, загалом, свідчить про те, що важкі часи у Російської Федерації ще попереду”, — вважає Бураковський.
Читайте также: Инфляция, девальвация, рост цен — эксперты обсудили последствия обвала российского рубля
Нагадаємо, раніше доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц заявив, що повномасштабна війна Росії проти України завдає сильних ударів по економіці країни-агресора. Попри всі “заспокійливі” заяви офіційних осіб РФ про зростання ВВП, насправді економіці загрожує галопуюча інфляція.