У Росії спостерігається рекордне за всю історію падіння обсягів видобутку природного газу. Про це повідомляє видання The Moscow Times. Як випливає з офіційної російської статистики, порівняно з довоєнним рівнем видобутку блакитного палива, він скоротився в РФ на 24%. На думку політолога Володимира Фесенка, озвучену сьогодні, 4 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, далі в країні-агресорі можуть бути ще більші проблеми, можливо, вже й не тільки з газом, можуть бути проблеми з нафтою.
“Тому що поки що Росія обходить санкції завдяки тому, що є великі покупці російської нафти — Китай, Індія. Росія використовує так званий сірий танкерний флот. І я думаю, що якраз щодо цього флоту будуть зараз активні дії. Проблеми виникнуть для Росії на інших напрямках. Щодо газу Росія сама себе покарала. За що боролися, на те й напоролися”, — сказав він.
Адже, як пояснив політолог, у Європі, в ЄС не поспішали запроваджувати санкції саме щодо купівлі російського газу, тому що була дуже велика залежність, особливо у Німеччини та низки інших країн ЄС.
“І тут сама Росія допомогла — вони вирішили заморозити Європу минулої зими і різко скоротили постачання газу до ЄС, до Німеччини. А тут ще й НП на “Північних потоках” (один не працював, готували до запуску, інший працював, але упівсили). Я думаю, що ставка робилася на те, щоб саме заморозити Європу, а ще накрутити ціни. А ефект вийшов прямо протилежний. Європейці зуміли досить швидко переорієнтуватися на закупівлю зжиженого газу, зуміли створити запаси перед зимою. І зараз теж у них ситуація досить стабільна, вони скористалися падінням цін на газ, що відбулося цієї весни. Теж, до речі, наслідок цієї провальної російської політики. Росія хотіла задушити Європу в цих газових “обіймах”, а вийшло навпаки”, — каже Фесенко.
Він зазначив, що і розв’язана проти України війна дала для Путіна прямо протилежний ефект.
“Тож для Путіна фіаско слідує за фіаско”, — констатував Володимир Фесенко.
Читайте також: Російські нафтовики змушені бурити все більше простих свердловин, — експерт про вплив санкцій
Нагадаємо, раніше експерт з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін заявив, що борги “Газпрому” з дивідендів у 2023 році зростатимуть. Видобуток компанії, за найостаннішими підрахунками, впав майже на третину порівняно з довоєнним рівнем, і “Газпрому” після відходу з європейського ринку газ немає куди подіти. Він скорочує видобуток, програму з буріння свердловин.