Розслідувати злочини керівництва Міноборони Росії вимагав голова ПВК “Вагнер”. Євген Пригожин направив листи до прокуратури та до Слідчого комітету Росії. Як зазначає Reuters, заява Пригожина — найжорсткіший публічний виклик міністру оборони Росії Сергію Шойгу та начальнику Генерального штабу Валерію Герасимову. Нещодавно Пригожин безпосередньо звинуватив Міноборони РФ у бездіяльності, інформує FREEДОМ.
У своєрідному зверненні до Міністерства оборони Росії Пригожин критикує бездіяльність російської влади. На його думку, Кремль виявився нездатним захистити росіян від атаки безпілотників на Москву.
На думку аналітиків Інституту вивчення війни, Євген Пригожин продовжує розхитувати ретельно вибудовану путінську вертикаль. Він демонстративно та публічно викриває бюрократів. А все через те, що його, на його думку, не оцінили і не винагородили належним чином, вважають експерти. А нещодавно Кремль ще й заборонив згадувати ПВК “Вагнер” та Пригожина у пропагандистських ЗМІ.
“Випади Пригожина на адресу Путіна і Міноборони Росії у поєднанні з його хвастощами досягненнями “Вагнера” можуть свідчити про те, що Пригожин розчарований тим, що не отримав обіцяної компенсації за “перемогу” у битві за Бахмут”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Але поки “Вагнер” на передовій, Пригожину усунення не загрожує, впевнені експерти.
На думку аналітиків, переворот усередині країни він зробити не може не тому, що не хоче. Він просто не має для цього ресурсу. Але це не означає, що революція неможлива, впевнені експерти.
“Революція — це не тоді, коли натовп матросів із бухти-барахти біжить та штурмує Зимовий палац, ні, це вже другий етап революції. А перший етап революції — це коли чинна влада розсипається і стає не в змозі спочатку ефективно виконувати базові функції держави, потім взагалі виконувати їх. Без цього першого етапу другого не буде”, — пояснив політтехнолог Аббас Галлямов.
Тому поки що актуальною для Пригожина залишається боротьба на політичній арені. З Міністерством оборони Росії він воює виключно медійно.
“Медійна історія з критикою Міноборони РФ — вона заходить росіянам, які не мають прямого відношення до війни, але вважають, що війна неправильно ведеться, генерали все покрали. Але знов-таки, вона санкціонована. Або, як мінімум, її не зупинено з боку Путіна та його найближчого оточення”, — упевнений політолог Ігор Рейтерович.
На думку аналітиків Інституту вивчення війни, масштабні втрати ПВК “Вагнер” у війні Росії проти України нівелюють усі уявні здобутки Пригожина. Раніше він заявив, що на полі бою загинули десять тисяч найманців “Вагнер”. Але навіть за даними з відкритих джерел експерти роблять висновок, що ці цифри значно занижені.
Читайте також: У разі краху путінського режиму у значної частини населення Росії залишиться жага реваншу, — правозахисник
Нагадаємо, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко висловив думку, що не виключено, що всі нальоти дронів на Москву — внутрішній фактор, зумовлений інтенсифікацією внутрішньої конфронтації між силовими структурами: Міністерством оборони РФ та безпосередньо ФСБ, яка є курувальною структурою для ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.