У блокуванні 11-го пакета санкцій ЄС проти Росії йдеться про ситуативну пару, і про намагання Греції скористатися прикладом Угорщини та вивести за санкційні рамки частину компаній, які необхідні, як їм здається, для економіки Греції. Про це сьогодні, 29 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила народна депутатка України, голова комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.
“Тому це досить такий небезпечний прецедент. Тому що якщо постійно йти на поводу в тієї чи іншої країни і полегшувати, пом’якшувати санкції, санкційні пакети, як це вже неодноразово вдавалося Угорщині, то, безумовно, з’являтиметься апетит і в інших країн стосовно того, щоб захищати якісь свої окремі інтереси, якісь важливі елементи для безпосередньо економіки тієї чи іншої країни”, — пояснила вона.
За словами нардепки, для України питання має полягати в тому, яким чином переконати всі країни, що продовження санкційного тиску на РФ є їхнім національним інтересом.
“І невеликий зиск, який може бути отримано від того, що ті чи інші компанії, або ті чи інші сектори, або частину секторів не буде внесено на цей момент до санкційних списків, він… такий короткостроковий зиск може обернутися набагато серйознішими втратами, зокрема й втратами в царині насамперед безпеки для всіх країн. І це питання якраз якісної роботи української дипломатії, насамперед з цими країнами, членами Європейського Союзу, від кожної країни, де під час затвердження того чи іншого пакета санкцій залежить, наскільки сильним і наскільки ефективним буде цей пакет санкцій”, — каже Климпуш-Цинцадзе.
Вона уточнила, що спокуса може з’явитися у багатьох країн, особливо у тих, які менше розуміють загрозу, яку несе Росія.
“Яка, можливо, трошки далі розташована географічно, які не пережили російської окупації в тому чи іншому вигляді чи то у вигляді Радянського Союзу, чи то у вигляді Російської імперії. І які, можливо, недооцінюють для себе ту загрозу, яку вільному світу несе сьогодні Російська Федерація. Тому що якщо не продовжувати утримувати цю єдність і не пресингувати Російську Федерацію, то вона, безумовно, намагатиметься використовувати ці розбіжності між країнами Європейського Союзу на свою користь”, — резюмувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Зазначимо, що 11-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії ще не набув чинності, оскільки Угорщина і Греція блокують ухвалення нових санкцій, пише Politico. Метою нового пакета санкцій є запобігання ухиленню від попередніх санкцій. Європейський Союз хоче запровадити безпрецедентні санкції проти країн, які допомагають Москві обійти торговельне ембарго.
Читайте також: Греція та Угорщина блокують нові санкції проти Росії — розбір (ВІДЕО)
Нагадаємо, як заявив економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ, Угорщина і Греція, які блокують 11-й пакет санкцій ЄС проти Росії, не хочуть платити за санкційну політику. Вони хочуть, щоб за санкційну політику заплатили багаті країни Європи — Німеччина, Франція.