Глави МЗС країн G7 проводять зустріч на Капрі, в центрі уваги — ситуації в Україні та на Близькому Сході (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Ситуація на Близькому Сході та війна Росії проти України — головні теми зустрічі міністрів закордонних справ держав G7 (“Великої сімки”). Глави зовнішньополітичних відомств США, Італії, Німеччини, Японії, Франції, Великої Британії та Канади обговорять шляхи зниження напруженості між Іраном та Ізраїлем і підтримку України в її боротьбі з російською агресією, повідомляє FREEДОМ.

Міністри закордонних справ держав “Великої сімки” збираються на триденну нараду щодо воєн в Україні та на Близькому Сході. Зустріч відбувається на острові Капрі в Італії, яка зараз головує в G7.

“Це три дуже важливі дні для Капрі, для Неаполя, для Італії. Це міжнародна подія, до якої ми давно підготували все необхідне, щоб вона могла пройти якнайкраще. Сотні людей залучені в забезпеченні безпеки”, — повідомив префект Неаполя Мішель Ді Барі.

Головна тема зустрічі — атака Ірану на Ізраїль. У ніч на 14 квітня Ісламська республіка випустила понад 200 дронів і ракет, більшість із яких Ізраїль і його союзники збили. Ситуація з безпекою в Близькосхідному регіоні загалом — у центрі уваги учасників наради.

“Атака на Ізраїль була великою помилкою. Ми категорично проти цього нападу. Нам потрібно вирішити всім разом, але я думаю, що необхідно вивчити шляхи деескалації. Якщо нам потрібно ввести більше санкцій для людей, які явно виступають проти Ізраїлю, підтримують, наприклад, тероризм, підтримують ХАМАС, — то це можливо. Ми повинні бути серйозними та працювати всі разом”, — заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.

Зустріч на Капрі відвідають генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Ми підтримуємо Україну в усіх напрямках. Чому? Якщо буде поразка України, домовитися неможливо. Поразка — не найкращий міст до миру. Для цього нам потрібно підтримати Україну. Але кінцева мета — мир. Справедливий мир, правосуддя і Росія за межами України”, — висловив думку Антоніо Таяні.

За його словами, США, Канада і Велика Британія хочуть використати для допомоги Україні 300 млрд дол. заморожених російських активів. Але Євросоюз не готовий до повного вилучення російських коштів. Європа планує передати Україні відсотки, які російські активи генерують у західних банках і депозитаріях. США пропонують компромісний план: надати Україні десятки мільярдів доларів у борг, під заставу майбутніх доходів від російських заблокованих держкоштів. 17 квітня у Вашингтоні розпочалися весняні збори Міжнародного валютного фонду та групи Світового банку. Там новий підхід до використання грошей країни-агресора розглянуть міністри фінансів держав “Великої сімки”.

“Пропозиція США передбачає поточну вартість майбутнього процентного потоку від іммобілізованих активів або через облігації, або через позику. Ми повинні вивчити всі можливі шляхи, щоб максимізувати цінність для України російських заморожених резервів. Ми не можемо чекати вічно, ми це знаємо”, — заявив під час візиту до Києва заступник радника з національної безпеки США Даліп Сінгх.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон зауважив, що прогрес в обговоренні того, як використовувати заморожені в країнах G7 російські активи в інтересах України, помітний. Він висловив думку, що остаточне рішення може бути ухвалено на саміті лідерів держав “Групи семи” в Апулії в червні 2024 року.

Читайте також: На позачерговому засіданні Євроради в пріоритеті обговорення захисту неба України — включення з Брюсселя (ВІДЕО)

Прямий ефір