“Повзуча анексія”: підписання документа про розміщення російської ядерної зброї в Білорусі прокоментував політолог

Антон Кучухідзе. Фото: delo.ua

Фактично незалежність Білорусі в розумінні Росії розтоптана остаточно, а напівядерний конфлікт РФ із Заходом вийшов на новий виток. Таке твердження сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ підтримав політолог-міжнародник, співзасновник аналітичного центру “Об’єднана Україна” Антон Кучухідзе.

Він прокоментував інформацію, що сьогодні в Мінську міністр оборони РФ Сергій Шойгу і міністр оборони Білорусі Віктор Хренін підписали угоду про порядок розміщення російської нестратегічної ядерної зброї в РБ. Рішення про її застосування залишається за Росією.

“Ситуація може розвиватися таким чином, що внутрішні протести в Білорусі будуть ще більш масовими і потужними, ніж це було 2020 року після політичних виборів. Тому що це така повзуча анексія цієї держави, тому що, наприклад, фактичному лідеру Білорусі немає куди подітися, за великим рахунком, і, звичайно, Росія повністю хоче використати обмеженість політичних можливостей Білорусі у своїх інтересах. Але ця історія тільки починається. Якщо вони думають, що вони показали м’язи Заходу і зараз щось зміниться радикально, то вони глибоко помиляються”, — сказав Кучухідзе.

За словами політолога, у росіян щонайменше від 1998 року блакитна мрія була поставити повноцінні військові бази на території Білорусі, щоб мати сферу впливу, щоб ця держава не грала в багатовекторність тощо.

“Довгий час їм це не вдавалося, аж до 24 лютого 2022 року, повномасштабного вторгнення до України. Зараз у них є відповідне військово-технічне співробітництво, але розташування на авіабазах або військових базах своїх військових їм не гарантує повного контролю над Білоруссю з військової точки зору. Тому вони більше хотіли б використовувати риторику погроз для Лукашенка або для Білорусі для того, щоб розмістити там війська так, як їм було б зручно, повномасштабно”, — розповів він.

Також Кучухідзе зазначив, що поведінка Кремля неадекватна, жодної політичної зрілості навіть на рівні політичних заяв представників цього терористичного режиму просто немає.

“Рашисти розкидали всім погрози, хотіли показати, що вони, як називається в теорії міжнародних відносин, полюс сили, поділилися сферами впливу не тільки у Східній Європі, вони почали Заходу пропонувати глобальний торг тощо. У них не вийшло, м’яко скажемо, і тепер вони ображаються на те, що отримали відсіч. Вони продовжують по накатаній іти в парадигмі того, що вони щось можуть зробити колективному Заходу або системі колективної безпеки. Реальність вони сприймати не хочуть, змінювати свою зовнішню політику теж не хочуть, змінювати внутрішню риторику для електорату, більшість якого теж підтримує агресивні дії проти сусідів, вони теж не хочуть. Тому вони отримуватимуть ті відповіді, які Україна і колективний Захід вважатимуть за необхідні”, — резюмував політолог-міжнародник.

Читайте також: Ядерний тероризм: як Росія використовує Білорусь у своєму шантажі та як на це реагують західні країни (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 25 травня, у Мінську відбулася двостороння зустріч міністрів оборони Білорусі та Росії Віктора Хреніна і Сергія Шойгу. Сторони підписали документ про розміщення тактичної ядерної зброї РФ у Білорусі, пише Reuters. Це вже реалізація підготовленого заздалегідь двома країнами плану. І самопроголошений президент Білорусі Лукашенко вважає, що ядерна зброя допоможе всидіти йому на троні далі. Так прокоментував подію білоруський громадський діяч, організатор “Білого легіону” Сергій Бульба.

Прямий ефір