Україна після війни: якими мають бути оборонні можливості та гарантії безпеки, розповів Мусієнко

Олександр Мусієнко. Скріншот: uatv.ua

Післявоєнна Україна має забезпечити громадський контроль за армією за прикладом більшості країн-членів НАТО. Про це заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Мінімум 5% українського бюджету повинні йти на оборону та безпеку у післявоєнний час”, зазначив експерт.

Також, за його словами, має бути залучення військового досвіду.

“Тобто для людей, які пройшли війну, які мають бойовий досвід, мають бути створені умови, щоб вони залишалися в армії, у ролі інструкторів. Щоб вони навчали майбутніх військовослужбовців та офіцерів тому, що вони бачили особисто”, наголосив гість ефіру.

Також, окрім держоборонзамовлення, має бути співпраця з виробництва з партнерами.

“Такі контракти, які були підписані та меморандуми між “Укроборонпром” та Rheinmetall, це дуже добре, це дуже здорово. Ось це якраз приклад, як це має працювати з іншими підприємствами цієї галузі”, додав Мусієнко.

Він також пояснив, про які збройові гарантії безпеки для України сьогодні можна говорити, і наголосив, що людський капітал залишатиметься найважливішим у секторі оборони та безпеки.

Крім того, експерт зазначив, що в НАТО мають розпочати розгляд заявки України на членство в Альянсі із завершенням гарячої фази війни.

Прямий ефір