Саміт у Хіросімі: основні теми засідання G7 проаналізував Осипенко

Саміт G7. Фото: consilium.europa.eu

У Хіросімі (Японія) другий день триває саміт країн G7 (“Великої сімки”). Одна з головних тем на порядку денному засідання — Україна. Крім того, учасники саміту розглядають теми ядерного роззброєння, розрив між Північчю і Півднем в економічному плані, відносини США і Китаю, засудження Росії як агресора в ядерній сфері. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

За його словами, Україна — це питання №1, тому що війна, яку розпочала Росія, зачіпає основи світового порядку.

“Перемога України в цій війні розглядається як відновлення світового порядку”, — зазначив Осипенко.

Другим пунктом, повідомив він, у комюніке йде все, чим займатиметься солідарний Захід щодо глобальних питань.

“Це ядерне роззброєння, насамперед. Друге, з моєї точки зору, те, що учасники G7 зрозуміли важливість країн глобального Півдня, а саме різницю між Північчю і Півднем в економічному плані та що треба займатися цими країнами. У комюніке, до речі, сказано про те, що до Фонду розвитку інфраструктури вони зобов’язуються зібрати 600 млрд і спрямувати кошти якраз на розвиток інфраструктури в цих країнах. Гроші сприятимуть розвитку ринків цих країн, що дасть змогу вирівняти економічний розрив між Північчю і Півднем”, — пояснив експерт.

Осипенко зауважив, що Захід вирішив відібрати ініціативу в Китаю, який займався інфраструктурними проєктами в Африці та Латинській Америці.

“Наступний момент — загальна позиція щодо Китаю. Було сказано, що в Тихоокеанському регіоні вони розвиватимуть свою співпрацю, але, зрозуміло, що мався на увазі Китай як лідер цього регіону. Захід буде меншою мірою орієнтуватися тільки на торгівлю з Китаєм, буде йти розвиток стабільних відносин. Це спроба запуску коопераційного сценарію, а не протистояння з Китаєм. Це дуже важливо, тому що якраз на порядку денному між Сполученими Штатами та Китаєм як двома лідерами в глобальному світі зараз стояв вибір піти шляхом кооперації або конфронтації”, — заявив він.

Крім того, експерт розповів про те, що на порядку денному “Великої сімки” є питання нерозповсюдження ядерної зброї, зелена енергетика, відновлювальна енергетика.

“Дуже багато сказано про те, що Захід бере на себе зобов’язання бути локомотивом у тому, щоб ми жили в безпечному та екологічно чистому світі”, — додав Осипенко.

У плані України розглядалося й питання агресії Росії в ядерній сфері, а саме захоплення РФ Запорізької АЕС і наміри Кремля порушувати всі червоні лінії.

“Світ бореться з нерозповсюдженням ядерної зброї, а Росія використовує цей інструмент як загрозу людству, навіть не Європі, а людству, тому що на Запорізькій АЕС — шість реакторів, що в шість разів більше, ніж на Чорнобильській АЕС”, — звернув він увагу.

Також лідери “Великої сімки”, за словами ескперта-міжнародника, говорили про посилення кооперації між Японією і США, Південною Кореєю і США. Південна Корея була запрошена на засідання як гість.

Читайте також: Пекін витісняє Москву з регіону: підсумки першого саміту “Китай — Центральна Азія” (ВІДЕО)

Нагадаємо, в рамках робочого візиту до Японії для участі в саміті країн G7 (“Великої сімки”) президент України Володимир Зеленський сьогодні, 20 травня, провів зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком і прем’єр-міністром Італійської Республіки Джорджею Мелоні.

Прямий ефір