США можуть замістити “Росатом” для Європи — думка експерта

Ілюстративне фото: bloomberg.com

У Росії усвідомлюють і використовують залежність Європи від “Росатому”, насамперед від постачання ядерного палива для атомних станцій. Це завдання під силу вирішити США, які цілком можуть замістити “Росатом” на ринку ТВЕЛ — тепловидільних елементів для ядерних реакторів. Такою оцінкою сьогодні, 20 травня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ поділився кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Іван Ус.

“Тут завдання насамперед для Сполучених Штатів Америки як країни, яка, як на мене, цілком може замінити “Росатом”. Тут головне — політичне рішення: так, ми на це йдемо. Так, це може коштувати певних грошей для Європи: переорієнтуватися з “Росатому” на американські компанії”, — коментує гість ефіру.

Він наголосив: легко вилучити РФ, яка була станом на 2022 рік 11-ю економікою світу, зі світової економіки не вийде, але це не означає, що це неможливо.

“Рік тому говорили, що неможливо замінити російський газ у Європейському Союзі. Що ми бачимо зараз? Ми бачимо, як поступово Росію замінюють іншими країнами. Та сама Німеччина, яка через залежність від нафти, газу з Росії, була, скажімо так, дуже холодно налаштована щодо введення нових санкцій. Зараз ми бачимо, що Німеччина значно активніше поводиться в санкційній політиці… Німеччина говорить, що треба вводити санкції [проти “Росатому”]. Франція та Угорщина — проти, оскільки вони більш залежні, ніж Німеччина від “Росатому”. Щобільше, Німеччина намагається відійти від атомної енергетики. Тому там залежність, як на мене, взагалі відсутня”, — коментує Ус.

За словами Івана Уса, саме ФРН стала всередині Євросоюзу “основним фронтменом” санкцій проти Росії. Це добре, оскільки Німеччина є основною економікою ЄС і до неї більше дослухаються.

Читайте також11-й пакет санкцій може торкнутися “Росатома”, але не безпосередньо — оцінка експерта

Нагадаємо, всередині Євросоюзу і з партнерами по санкційній коаліції ведеться активне обговорення санкцій щодо торгівлі РФ алмазами. Те саме стосується “Росатома”.

Читайте також: Хто зможе замінити “Росатом” у разі введення санкцій — аналіз економіста

Прямий ефір