Москві для продовження агресії проти України не вистачає озброєння. Путінський режим готовий закуповувати його у союзників, однак партнерів у Кремля все менше, повідомляє FREEДОМ.
Війна проти України, яку Росія планувала завершити за кілька днів, триває вже майже 15 місяців. За цей час Кремль зазнав важких втрат і в живій силі, і в озброєнні та тепер змушений звертатися по допомогу. Один із небагатьох союзників, що залишилися у кремлівського режиму, — Іран. Тегеран уже надав Москві артилерійські й танкові снаряди, а також постачає ударні безпілотники.
“Із серпня Іран поставив Росії понад 400 БпЛА, переважно типу “Шахед”. Росія витратила більшу частину цих БпЛА, використовуючи їх для ударів по критичній інфраструктурі України. Надаючи Росії ці БпЛА, Іран безпосередньо сприяє агресивній війні Росії проти України. Взаємодії між Іраном і Росією з питань продажу перспективних озброєнь, особливо більш досконалих БпЛА, наразі тривають”, — сказав на брифінгу 15 травня координатор зі стратегічної комунікації Ради з національної безпеки США Джон Кірбі.
На сьогодні Іран є головним “військовим прихильником” Росії, заявляють у Білому домі. Однак, постачаючи Росії озброєння, Тегеран переслідує й свої цілі, зокрема, хоче закупити в Росії додаткову військову техніку. Йдеться, зокрема, про ударні вертольоти, радари і літаки ЯК-130. І таке оборонне партнерство Росії та Ірану можна розцінювати як глобальну загрозу, кажуть у Держдепартаменті США.
“Загалом поглиблення цього співробітництва являє собою загрозу і небезпеку не тільки для України. Це загроза і небезпека для сусідів Росії, сусідів Ірану і міжнародного співтовариства загалом”, — сказав заступник речника Держдепартаменту США Ведант Патель.
Росія, розв’язавши війну проти України, опинилася в прямій залежності від Ірану й Північної Кореї. Це, на думку військових експертів, свідчить про відчай Кремля.
“Навіть ті, у кого в самих рильце в пушку, не готові продавати зброю або давати в борг зброю країні-міжнародному ізгою, країні-агресору, яка такою визнана світовою спільнотою на рівні ООН. Це дуже ризиковані ходи. Особливо, коли вводяться санкції Сполученими Штатами Америки, Європейським Союзом”, — сказав керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.
Москва всерйоз розраховувала на підтримку Пекіна. Від надання військової допомоги Росії Китай застеріг заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане.
“Ми поки що не бачили ознак того, що Китай постачає зброю для допомоги Росії, але ми знаємо, що такі дискусії ведуться. Це буде дуже-дуже серйозне рішення Китаю, яке вплине не тільки на їхні стосунки з нами, а й на репутацію Китаю у відносинах з рештою світу”, — сказав Джоане в інтерв’ю “Голосу Америки”.
Росія використовує весь свій і отриманий від нечисленних тимчасових союзників арсенал, щоб завдавати ударів по мирних українських містах. Військові злочини російської армії в Україні зробили Росію настільки токсичною, що перемогу України весь демократичний світ вважає неминучою і необхідною.
Союзники постачають Києву найсучасніші види озброєнь: броньовану техніку, артилерію, боєприпаси, засоби ППО і навіть далекобійні ракети.
А днями прем’єр-міністри Великої Британії та Нідерландів домовилися сприяти створенню міжнародної коаліції з посилення протиповітряної оборони України. Йдеться про надання Києву бойових повітряних сил і засобів. Сторони зобов’язалися надавати підтримку Україні в усьому — від навчання пілотів до придбання винищувачів F-16. Усе це необхідно Україні для захисту від агресора і для того, щоб звільнити тимчасово окуповані Росією території.
Читайте також: Путінський режим набув відкритих та закритих партнерів у війні проти України — деталі від Ягуна
Нагадаємо, аналітики кажуть, що війна, яку розпочав Кремль проти України, безперспективна для Росії.