Посилення антиросійських санкцій за терор: які обмеження може містити 11-й пакет (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Посилити глобальні санкції проти Росії зажадав президент України Володимир Зеленський після чергової масованої атаки російської армії. Вона не тільки зруйнувала цивільну інфраструктуру, а й забрала життя мирних українців, інформує FREEДОМ.

“Ракети та безпілотники. 10 житлових будинків пошкоджено в Умані. В одному з них зруйновано цілий під’їзд… Російське зло можна зупинити санкціями — глобальні санкції мають бути посилені”, — заявив Зеленський.

Міжнародна санкційна група Єрмака-Макфола пропонує ввести повне ембарго на всю російську продукцію чорної металургії без винятків. Зокрема, на виробництво металопродукції в третіх країнах зі сталі російського походження до 2024 року. 

“Україна очікує внесення до наступних санкційних пакетів російських пропагандистів, які підтримують агресію проти України. Важливим є запровадження санкцій щодо російських спортсменів, яких країна-агресор використовує як інструмент для пропаганди своєї війни. Важливим є подальше запровадження санкцій щодо енергетичного комплексу Росії та оборонної промисловості, обмеження використання фінансових інструментів, питання конфіскації активів Центробанку Росії та їхньої подальшої передачі Україні, а також інші сфери, які відображено в плані дій”, — наголосив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Пропонується посилити контроль за дотриманням граничних цін на нафту, запровадити ембарго на транспортування російської енергетики до ЄС та Східної Азії. Це вже другий санкційний план групи Єрмака-Макфола, перший виконано на 70%. 

Водночас західні партнери України продовжують узгоджувати 11-й пакет санкцій. Євросоюз обговорює введення обмежень на IT-технології та морську логістику. 

Під санкції потраплять танкери без навігаційних систем, що дають змогу відстежувати їхнє переміщення. Пакет буде спрямований на те, щоб закрити лазівки, зокрема з третіх країн, пише Bloomberg. 

Серед іншого, залишається важливим питання посилення санкцій щодо імпорту російських алмазів, впевнені експерти. 

“Усі ці місяці дискусій привели до розуміння того, що у нас немає винятків, секторальних винятків з усіх санкцій. І це, звичайно, те, що допомагає Україні. Якщо ми говоримо, що нам потрібно перемогти путінський режим в Україні, то нам також потрібно переконатися, що ми припиняємо будь-яку форму фінансування путінського режиму, включно з алмазами або ядерною продукцією “Росатома”, — акцентував голова спеціальної комісії з іноземного впливу на демократичні процеси в ЄС Рафаель Глюксманн.

В Україні до 37-х роковин Чорнобильської катастрофи закликали світ сприяти зупинці російського ядерного терору та запровадженню більш жорстких санкцій проти “Росатома”. Обмеження проти російської ядерної галузі могли увійти вже до 10-го пакету санкцій Євросоюзу, ухваленого наприкінці лютого, однак цього не сталося.

“Я думаю, що ми обговоримо це в парламенті і будемо наполягати на санкціях. Але серед держав-членів у вас все ще є країни, які виступають проти санкцій Росатому. Ми повинні подолати цю опозицію. Ба більше, те ж саме відбувається, наприклад, з алмазами”, — зазначив Глюксманн. 

Росія вже зазнає відчутних збитків через запроваджені санкції. Але потрібно домогтися, щоб вона стала ізгоєм у всьому світі, впевнена економістка Афіна Смолл. 

“Хотілося б, щоб санкції були жорсткішими. Я бачу, що Росія діє як ІДІЛ. Це терористична організація, яка має місце в Організації Об’єднаних Націй, але з нею слід поводитися як із терористичною організацією, якщо її доступ до фінансової допомоги буде повністю закрито”, — наголосила економістка і дослідниця даних з Університету Вірджинії, США Смолл. 

Очікується, що 11-й пакет санкцій ЄС проти Росії буде ухвалено не раніше другої половини травня. Таку думку висловив глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Польщі Збігнєв Рау.

Читайте також: Україна наближає вирок Росії, — звернення президента Зеленського наприкінці 430-го дня війни

Як повідомлялося, вчора, 28 квітня, Росія завдала ракетного удару по багатоповерховому будинку в місті Умань Черкаської області. Станом на сьогодні, 29 квітня, відомо про 23 загиблих, серед них — шестеро дітей. П’ятеро осіб перебувають на лікуванні в лікарні, один потерпілий — у важкому стані.

Прямий ефір