Україна витрачає на війну 130 млрд гривень щомісяця, — міністр фінансів Сергій Марченко

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

Держбюджет України отримує 80 млрд гривень доходів, а на військову кампанію витрачається 130 млрд гривень на місяць. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє FREEДОМ з посиланням на прес-службу Європейської бізнес-асоціації (ЄБА).

Під час зустрічі із членами ЄБА Марченко сказав, що минулого тижня Верховна Рада підтримала зміни до держбюджету, якими збільшено витрати на військові потреби.

За словами міністра, цього року важливо зібрати заплановані податки, проте кардинальних податкових змін не заплановано.

Зі свого боку, голова податкового комітету парламенту Данило Гетьманцев під час телемарафону заявив, що в Україні планують повернути довоєнні податки та перевірки бізнесу з 1 липня 2023 року.

“Наші партнери не дають грошей на безпеку та оборону, це ті гроші, які ми повинні збирати всередині країни”, — сказав він.

Гетьманцев повідомив, що конкретно пропонується скасування 2% податку з обороту, який було запроваджено навесні минулого року та який є альтернативою загальній системі оподаткування.

“Ми вважаємо, що він відіграв свою роль і погоджуємося з МВФ, що його потрібно скасовувати з 1 липня”, — сказав депутат.

Читайте також: Наскільки реальна передача Україні заморожених російських активів, розповів Бураковський

Прямий ефір