МЗС України закликає міжнародних партнерів визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу, повідомляє FREEДОМ.
У дипломатичному відомстві наголошують, що мета загарбницької війни Росії не відрізняється від мети геноциду 1932-1933 років.
“Продовжуючи терористичні атаки на об’єкти критичної інфраструктури, руйнуючи історичну та культурну спадщину, здійснюючи насильницький вивіз українських дітей на російську територію, РФ веде війну проти української ідентичності”, — йдеться у заяві МЗС України.
Також у відомстві нагадали, що сотні мільйонів людей в Африці та Азії постраждали від руйнування сільськогосподарської інфраструктури та блокування експорту українських зернових з боку РФ.
“Як і у 1932-1933 роках НКВС вилучало в українців останнє продовольство, так і у 2022 році російські окупаційні війська грабують українські елеватори та вивозять українське зерно. Перешкоджаючи роботі Чорноморської зернової угоди, Кремль використовує продовольство як зброю для реалізації своєї агресивної політики. Низка країн і регіонів опинилися на межі голоду через війну Росії проти України”, — зазначили українські дипломати.
У зв’язку з цим у своїй заяві МЗС закликало міжнародних партнерів “відновити історичну справедливість — визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу і не допустити подальших воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду з боку Росії”.
У дипвідомстві висловили подяку тим країнам та урядам, які вже ухвалили рішення про визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом.
Так, 24 листопада таке рішення ухвалив парламент Молдови, за відповідну декларацію проголосували 54 депутати, жодного голосу проти не було. Цього ж дня відповідне рішення ухвалила верхня палата парламенту Ірландії. А 23 листопада — депутати та сенатори Румунії.
Раніше Голодомор 1932-33 років визнали геноцидом українців Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія та Ватикан. Ще 8 країн засудили Голодомор як акт винищення людства.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що більшість політичних фракцій у німецькому Бундестазі досягли згоди щодо спільної резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу, голосування за неї відбудеться наступного тижня.
Французька агенція France-Presse з посиланням на текст проєкту резолюції підтверджує, що німецькі парламентарі готові визнати геноцидом навмисне спровокований голод 1932-33 років в Україні. Спільний документ лівоцентристської коаліції Німеччини та опозиційних консерваторів розробляється як “попередження” Росії.
Сама Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом. Вона визнала, що причиною голоду була насильницька колективізація, але від нього постраждали багато регіонів СРСР.
Зазначимо, що термін “геноцид” — “народовбивство” — запровадив 1944 року польський юрист Рафаель Лемкін. А 1953 року він публічно назвав “винищення української нації” “класичним прикладом геноциду”.
Читайте також: День пам’яті жертв Голодомору: чому Росія прагне повторити трагедію минулого (ВІДЕО)
Нагадаємо, щороку у четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Цього року 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років проходять під гаслом “Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо”. У вікнах мільйонів українців сьогодні, 26 листопада, горять свічки — на згадку про тих, чиє життя забрала створена комуністичним режимом трагедія.
У 2010 році Апеляційний суд Києва довів геноцидний характер Голодомору та намір Сталіна та його соратників знищити частину української нації. Верховна Рада 2006 року офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Публічне заперечення Голодомору вважається протиправним.
Читайте також: Голодомор та наші дні: Дробович провів паралелі між минулим та сьогоденням (ВІДЕО)