Голодомор та наші дні: Дробович провів паралелі між минулим та сьогоденням (ВІДЕО)

Антон Дробович. Фото: Facebook

Методи російського терору та геноциду за десятиліття не змінилися — різниця в тому, що зараз про ці злочини знає весь світ. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

За його словами, радянське керівництво 90 років тому користувалося методами, які схожі на дії теперішньої російської влади.

“Примусове вилучення продовольства, цілеспрямований терор і геноцид проти конкретної групи людей. У цьому випадку йдеться про українців. Але різниця принципова в тому, що тоді Радянський Союз був ізольованою державою, тобто фактично люди перебували, як вдало потім це було названо, у в’язниці народів. У світу не було доступу до Радянського Союзу, до територій, тільки правильні, яких підібрала партія, журналісти, які, як правило, були підкуплені радянським режимом, тією чи іншою мірою лояльні до радянського режиму, мали доступ до територій, де відбувся Голодомор. Таким чином відсутність цієї ізоляції призводить до того, що зараз неможливо реалізувати так, як це реалізував у 1930-х роках комуністичний тоталітарний режим, і тому весь світ все знає”, — сказав Дробович.

Він зазначив, що зараз люди мають мобільні телефони, на які вони можуть зняти й показати світові те, що роблять в Україні росіяни.

“І найважливіша відмінність — це не лише ізоляція, це те, що в будь-якого українця, який хоче боротися проти російського імперіалізму чи імперського фашизму, є можливість взяти до рук зброю, піти до армії, до Збройних сил України та дати відсіч окупантам на полі бою”, — додав Дробович.

Керівник Інституту національної пам’яті вважає, що росіяни програють тому, що виграє не стільки українська армія, скільки український народ, який має свою армію і політичну міць, а не як було за часів СРСР, коли Україною керували посіпаки Сталіна.

Читайте також: День пам’яті жертв Голодомору: чому Росія прагне повторити трагедію минулого (ВІДЕО)

Прямий ефір