Росія перетворила окупований Крим на свою військову базу. Загарбники розуміють, що Україна буде бити по військових об’єктах на півострові, про що побічно говорять нещодавні вибухи на військових об’єктах у Криму.
Війська РФ планують масовані обстріли України 23 та 24 серпня — у День прапора та у День незалежності відповідно. Ці злочини у Кремлі готують давно, упевнений військовий експерт Олег Жданов. Він очікує, що обстріли стануть своєрідною “помстою за Крим”. На думку Жданова, масований ракетний удар завдадуть із трьох сторін: з території Білорусі та Росії, а також з акваторії Чорного моря. Про це він розповів в ефірі телемарафону FREEДОМ.
— Чи можна розглядати удари по житомирському аеродрому як удари у відповідь за Крим?
—Ні, дві ракети — це не відповідь. Я думаю, що удар по Житомиру — це проба пера на 23-24 серпня. Вони давно готуються, везуть ракети до Гомельської області Білорусі. І я розумію чудово, що вони не дадуть нам провести свято в нормальних умовах, вони намагатимуться зробити якусь пакість пару разів.
— З’явилася інформація, що самопроголошені ставленики Кремля Володимир Константинов та Сергій Аксьонов нібито залишили півострів. Якщо ця інформація підтвердиться, про що вона може свідчити?
— Я думаю, що це фейк. Чому? Тому що їх нема чого викликати до Росії. Річ у тому, що це маріонетки, які обіймають адміністративні посади у місцевих органах влади. Вони не беруть участі у військових операціях і не впливають на перебіг самих військових дій. Тому навряд чи їх хтось кудись викликав.
Аксьонов навіть не знає, що планують російські військові. Може, він сім’ю вивозить. Річ у тому, що вчора, зверніть увагу, до 6 години міст був закритий. Є інформація, що це Аксьонов, його оточення та інші чиновники робили “зелений коридор” по зустрічній смузі мосту для того, щоб вивозити свої родини.
— А які ще є у Криму стратегічні об’єкти?
— Весь Крим — це взагалі практично військова база. За час окупації Путін навіть примудрився поновити старі радянські об’єкти. Наприклад, сховище, яке призначалося для ядерних боєприпасів. А так там військова частина на військовій частині стоять, починаючи від мису Чау, де знаходиться 35 навчальний центр Чорноморського флоту Російської Федерації, і закінчуючи аеродромом у Саках. Якщо йти узбережжям, то практично через населений пункт стоїть військова частина.
— Чому, на Вашу думку, росіяни оголосили, що в Новофедорівці була диверсія, а не черговий “незагашений недопалок”? Тобто вони очікують, що буде вже якась серія вибухів?
— Ні, вони очікують на реакцію на вибухи. Вони проводять постійно закриті соціальні дослідження. Вони стежать за громадською думкою у РФ. Наразі російські туристи, які спішно покинули Крим, роз’їдуться по всій країні та розкажуть, що реально було. Вони розкажуть свої враження. Тож це робиться, щоб не вийшла зустрічна реакція, коли в суспільстві складеться одна думка, а в телевізорі їм говоритимуть, що це недопалки. Окупанти ще не готові зізнатися, що це, припустимо, ракетні удари, тож поки що списують все на диверсію. Але вони дуже стежать за громадською думкою.
Читайте також: Політолог: Росія провалила кампанію з дискредитації України перед партнерами
— Ми правильно розуміємо, що на День незалежності Україні варто очікувати на масований удар з території Білорусі?
— На мою думку, йде підготовка. І, швидше за все, вони зроблять масований удар із максимальною кількістю випущених ракет. Можливо, ударів буде завдано з трьох точок: Білорусь, Російська Федерація та Чорне море.
— Чи знизилася ймовірність удару по Україні саме білоруською армією?
— Загроза лишилася на тому ж рівні. Хоча, можна сказати, трохи знизилася. Самопроголошений президент Олександр Лукашенко активно дає боєприпаси Російській Федерації. Він знімає зі зберігання техніку, віддає Росії. А перед початком війни ніхто патронів не роздає. Але маневри продовжуються. Одні закінчуються й починаються інші. Тому я думаю, що все-таки ситуація невтручання білоруської армії залишається на тому ж рівні.
— Деякі експерти кажуть, що, можливо, ці удари будуть раніше. Ви припускаєте, що таке може статися так масштабно?
— Ні, я не думаю, що це буде раніше. У нас є дві дати: День прапора 23 серпня та День незалежності 24 серпня. Це дві ймовірні дати, в які може бути завданий ракетний удар. Якби Росія хотіла помститися за кримські “хлопки” та завдати ракетного удару, вона б уже це давно зробила. Якщо вони так не роблять відразу, значить, вони готуються до чогось. Путін дуже любить символізм, дуже любить прив’язуватися до якихось подій та дат. А для нас День незалежності — це сьогодні найвизначніша подія.
— Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що заморожування війни неможливе, але можливе охолодження. Як Ви вважаєте, коли може статися це охолодження? І кому воно на руку буде більше?
— Я не думаю, що осінь нас зупинить. Ми війну прийняли у лютому, тобто практично взимку. У нас є досвід ведення війни, і ми розуміємо, як, за яких умов, можливо, доведеться воювати. Річ у тому, що заморожування конфлікту може настати й найближчим часом. Президент Туреччини Реджеп Ердоган та генсек ООН Антоніу Гутерреш, швидше за все, умовлятимуть нас на переговорний процес. А умовою переговорів обов’язково буде припинення вогню. Росії це конче необхідно. Вона видихається. А якщо вони зупиняться, то ми можемо піти у контрнаступ.
Тож небезпека нас чатує на кожному кроці. Головне не втратити той курс, який ми взяли на визволення території України у межах 1991 року. Так що погода може створити труднощі, але не завадить.
Нагадаємо, президент Зеленський закликав жителів окупованих територій триматися подалі від військових об’єктів РФ
Як Росія помститься за вибухи в анексованому Криму. Що чекає на Білорусь у разі масованих ракетних ударів по Україні. Які провокації готує армія РФ на День Незалежності України. Про це в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA розповів генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
В ефірі телемарафону FREEДОМ Рефат Чубаров прокоментував сьогоднішні настрої кримчан та окупаційної влади. За його словами, на тлі пожеж та вибухів у тилових позиціях окупантів жителі Криму та російські приїжджі вже не почуваються у безпеці, усвідомлюючи реалії війни, розв’язаної Росією.