Іран знову оголосив про закриття Ормузької протоки для судноплавства, звинувативши США у порушенні меморандуму про припинення війни, а Ізраїль — у продовженні ударів по півдню Лівану. Про це сьогодні, 20 червня, з посиланням на агентство Bloomberg повідомляє FREEДOM.
Про закриття однієї з найважливіших світових морських артерій повідомило об’єднане військове командування Ірану “Хатам аль-Анбія”. За інформацією агентства Bloomberg, Тегеран назвав цей крок “першим етапом” відповіді на дії Ізраїлю та попередив про можливість подальших заходів. Іранська сторона стверджує, що Ізраїль продовжує атаки на півдні Лівану, попри режим припинення вогню, який був однією з умов тимчасової угоди між Тегераном і Вашингтоном, досягнутої цього тижня.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив в ефірі Fox News, що Вашингтон поки не бачить підтверджень фактичного закриття Ормузької протоки.
За даними Bloomberg, протягом останніх тижнів судна використовували два маршрути для проходження через Ормузьку протоку — уздовж узбережжя Ірану та південним коридором біля берегів Оману. Попри погрози Тегерана обмежити судноплавство, нафтові танкери продовжували проходити через протоку, зокрема вночі та з вимкненими системами супутникового стеження.
Поки залишається незрозумілим, чи призведе нова заява Ірану до фактичного зупинення руху суден, пише агентство. Однак аналітики зазначають, що вона може посилити побоювання судновласників і підвищити ризики для морських перевезень у регіоні, через який проходить значна частина світового експорту нафти.
Читайте також: США та Іран планують укласти тривалу мирну угоду: представники сторін зустрінуться у Швейцарії
Раніше повідомлялося, що напередодні три супертанкери під прапором Саудівської Аравії, які перевозили близько 6 млн барелів сирої нафти, пройшли через Ормузьку протоку після підписання угоди між США та Іраном про завершення конфлікту.
Читайте також: США та Іран підписали меморандум про взаєморозуміння — подробиці документа














