Путіна не цікавлять мирні переговори, потрібно посилювати тиск, — Санду

Мая Санду. Фото: gettyimages.com

Президентка Молдови Мая Санду закликала посилити економічний тиск на Росію, щоб змусити Кремль піти на реальні переговори про припинення війни проти України. Про це глава держави заявила під час форуму GLOBSEC у Празі, з посиланням на молдавське видання NewsMaker.md повідомляє FREEДОМ.

За словами Санду, на даному етапі російське керівництво не виявляє зацікавленості у серйозному мирному процесі, тому міжнародний тиск має посилюватися, а підтримка України — зберігатися.

“Потрібно посилити економічний тиск на Росію. Я не думаю, що Кремль зараз зацікавлений у припиненні війни, і не думаю, що Кремль та Путін зацікавлені у серйозних мирних переговорах. Щоб це сталося, гадаю, Європа та решта світу мають посилити тиск на Росію. Підтримка України — будь-яка підтримка, яка їй необхідна, — має тривати. Це єдиний спосіб повернути мир у наш регіон”, — заявила президентка Молдови.

Мая Санду також наголосила, що європейські держави мають бути готові протидіяти російським гібридним загрозам. Серед них вона назвала кібератаки, інформаційні маніпуляції, незаконне фінансування політичних партій та спроби дестабілізації ситуації.

За її словами, Росія використовує широкий спектр інструментів впливу, тому до таких загроз слід ставитися максимально серйозно і заздалегідь готуватися до їх відбиття.

Читайте також: Навіть зростання цін не змусить ЄС пом’якшити санкції проти російської нафти — позиція Брюсселя (ВІДЕО) 

Нагадаємо, радник Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що діалог із Росією має вестися лише з позиції сили. Кремль не боїться войовничої риторики та дебатів. РФ завжди нібито слухатиме і щось обіцятиме. Але єдине, що зупинить Путіна, — це реальні, а не символічні удари.   

Читайте також: У Росії закінчується час нав’язати свої умови Україні, — розвідка Естонії

Прямий ефір