Російська армія провалила весняний наступ. Вони перенесли на літо плани щодо повного захоплення Покровсько-Мирноградської агломерації та міста Костянтинівка в Донецькій області. Про це в ефірі FREEДОМ розповів речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
“Наступальні дії російських окупантів на Донецькому фронті просідають. Навіть російські “z-воєнкори” вже почали говорити про літній наступ — тобто наступальний етап, який з весни, очевидно, вже переносять на літо. Бо, як ми бачимо за підсумками березня, квітня та початку травня, окупанти у весняній кампанії не досягли навіть оперативно-технічних успіхів і не змогли створити широкий наступальний фронт”, — зазначив Братчук.
Він пояснив, що росіяни навесні планували вирівняти лінію фронту і створити широкий фронт від Куп’янського напрямку на Харківщині, Лиману на півночі Донеччини, далі по центральній частині Донецької області (Краматорськ, Слов’янськ), плюс Костянтинівка та Покровсько-Мирноградська агломерація — і зв’язати це все з Гуляйпільським напрямком у Запорізькій області.
Але цього поки що росіянам не вдається здійснити. Куп’янськ, Лиман, Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Костянтинівка — ці центральні для окупантів міста перебувають під контролем Сил оборони України.
“Той самий Часів Яр (біля Бахмута, — ред.) не просто тримається, руїни цього міста стали для ворога неприступними фортецями, які вони не можуть подолати. Це свідчить про ефективність оборони, організованої українськими захисниками на цій ділянці. Часів Яр росіяни планували окупувати давним-давно. Мова йде навіть не про місяці, а про понад рік, як минули всі їхні дедлайни”, — наголосив речник.
Тому російська армія зосереджує в Донецькій області найбільшу кількість своїх сил, регулярно підтягуючи нові резерви.
“На сьогодні прориву фронту немає. Я сподіваюся, що ворогу не вдасться реалізувати свої задуми. Але резерви росіянам доводиться підтягувати. Це, зокрема, свідчить про те, що на цих ділянках фронту в росіян дуже високі втрати. Завдання для нашої оборони — не допустити проходження ворога через наші позиції, не допустити накопичення їхніх сил”, — сказав Братчук.
У період триденного перемир’я 9-11 травня окупанти провели перегрупування своїх військ.
“Активне перегрупування сил і засобів сьогодні по лінії фронту відбувається. Ми бачимо пріоритетні напрямки, де ворог атакуватиме наполегливіше і більшими силами. Все це відстежується Силами оборони України, щоб ухвалити відповідні рішення і не дозволити прорвати наш фронт”, — підсумував гість ефіру.
Читайте також: Замість тиші — посилення російських атак: що змінилося на фронті за час “перемир’я”, розповів Братчук
Нагадаємо, перемир’я між Україною та РФ, ініційоване президентом США Дональдом Трампом, тривало протягом 9-11 травня. Але вже в ніч на 12 травня Росія запустила по мирних містах України понад 200 ударних дронів.
Читайте також: Перегрупування на фронті та удар по українських містах: чим закінчилося перемир’я, проаналізували експерти














