Українські прикордонники не фіксують переміщення техніки або нарощування російських військ на території Білорусі. Про це сказав речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) в інтерв’ю “Укрінформу” Андрій Демченко, повідомляє FREEДОМ.
“Українські прикордонники не фіксують на території Білорусі в безпосередній близькості до нашого кордону переміщення техніки або підтягнення до кордону військових. Підтягування військ немає”, — сказав Демченко.
Він нагадав, що нагнітаючи обстановку в інформаційному полі, білоруси свого часу заявляли про створення Південного оперативного командування саме в напрямку кордону з Україною.
“У межах цього можуть і облаштовуватися позиції, полігони та під’їзні шляхи”, — зазначив речник ДПСУ.
Однак, вважає він, не можна виключати й провокацій з боку Білорусі, зокрема з метою відволікання українських сил із більш важливих напрямків фронту на цю ділянку.
“Росія може в будь-який момент розпочати переміщення своїх сил до Білорусі та використовувати білоруську інфраструктуру. Можливо, на Білорусь також відбувається тиск, щоб вона більш активно підтримала Росію у війні, розв’язаній проти нашої країни. Тому стежимо, будемо реагувати на всі виклики, які можуть надходити з території Білорусі, і продовжуємо зміцнювати цей напрямок”, — сказав Демченко.
За його словами, триває нарощування інженерних укріплень безпосередньо по лінії кордону з Білоруссю — фортифікаційні укріплення споруджуються в кожній області, що межує з РБ: на Волині, у Рівненській, Житомирській, Київській та Чернігівській областях.
Читайте також: “Напад на країни НАТО буде самогубством”: цілі войовничої риторики Путіна і Лукашенка назвав Вячорка
Нагадаємо, “всіма видами зброї” пригрозив Україні та НАТО білоруський диктатор Лукашенко у разі нібито агресії проти його країни. А раніше заявив, що Білорусь повинна бути готова до повноцінних бойових дій і закликав офіцерів запасу на службу.
Читайте також: Це буде крах для влади Лукашенка: експерти про можливий вступ білоруської армії у війну проти України














