Росія обрала тактику вичікування та стриманості на тлі ескалації конфлікту на Близькому Сході. Ресурси країни-агресора вичерпані війною проти України, а геополітичний вплив давно зник. Поки що РФ не надала Ірану реальної допомоги, а лише обмежилася дипломатичними заявами та співчуттями. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентувала докторка філософії, експертка із зовнішньої та внутрішньої політики Людмила Покровщук.
“Іран був останньою точкою, де Росія ще мала можливість зберегти обличчя. Але ми бачимо, що це не вдається, і Росія це прекрасно розуміє, але вона намагається вийти з цієї ситуації, зберігаючи обличчя. Ми вже бачили заяву диктатора Путіна, в якій він висловив співчуття у зв’язку із загибеллю Хаменеї. Проте, а що далі? Росія буде дотримуватися тактики вичікування. Вона буде дивитися, чи вистоїть режим, чи зможуть американці з цим усім впоратися, наскільки заяви президента США Дональда Трампа будуть доведені до логічного завершення”, — зазначила спікерка.
За її словами, якщо в Ірані зміниться режим і він буде більш лояльним до Заходу, то це стане серйозним геополітичним ударом для Росії.
“Це буде інша гра. Іран не буде довіряти Росії так, як довіряв раніше. Іран і так не дуже довіряв Росії, особливо після того, як вона дистанціювалася під час загострення конфлікту між Ізраїлем та Іраном влітку минулого року. Іран уже тоді розумів, що на Росію не слід розраховувати. Однак Іран отримав вигоду, продаючи Росії “Шахеди”. Цим він собі дуже добре поповнив бюджет”, — сказала Покровщук.
На її думку, Іран і Росія можуть зберегти економічні відносини, але як політичні союзники вони можуть стати потенційними ворогами.
“Росія в конфлікті на Близькому Сході ще зіграє роль. Вона буде, як завжди, намагатися щось вигадати, якось утримати своє обличчя, щоб повністю не втратити геополітичну вагу, яку вона собі надумала. Тому що їй потрібно вести переговори про війну проти України. А як вести переговори, якщо для американців РФ не буде жодним геополітичним гравцем, а лише сировинною країною з ресурсами. Тому зараз в Росії будуть відпрацьовувати нову стратегію, переглядати ставлення до конфлікту на Близькому Сході”, — наголосила експертка.
Вона нагадала, що російська дипломатія — це інструмент маніпуляції, де публічні заяви різко суперечать реальним діям.
Читайте також: Ескалація на Близькому Сході стала наслідком руйнування міжнародного права через війну РФ проти України — заява Мелоні
Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський провів перемовини з лідером Об’єднаних Арабських Еміратів Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном. Сторони обговорили ключові аспекти ситуації на Близькому Сході та в регіоні Затоки.














