Сьогодні, 24 лютого 2026 року, в четверті роковини повномасштабного вторгнення РФ, президент України Володимир Зеленський звернувся онлайн до учасників спеціальної сесії Європейського парламенту. Він наголосив, що Росія — психічно нестабільна диктатура. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на трансляцію звернення.
“У світі багато диктатур. Деякі з них самоізолюються в межах своїх кордонів, намагаючись заблокувати будь-який зовнішній вплив свободи. А інші взагалі не визнають кордонів і активно намагаються знищити свободу своїх сусідів, цілих регіонів, а іноді навіть усього світу. У випадку з Росією ми маємо справу з другим типом загрози. Це психічно нестабільна диктатура”, — наголосив президент.
Росія, вважає він, не може прийняти, що у Європі важливе кожне життя, права людини, і що нації можуть бути захищені незалежно від того, великі вони чи малі.
“Путін не може прийняти одну просту істину — що десь люди можуть жити інакше та насолоджуватися життям, відмінним від того, якому він віддає перевагу. Ось чому він постійно намагається когось зламати — не тільки зараз, не тільки ці чотири роки, а й упродовж усього свого перебування при владі. Він і є сама війна. І кожен, хто підтримує Путіна, не може не розуміти, що обирає війну”, — наголосив глава Української держави.
Читайте також: Росія — це проблема, тому потрібно тиснути на неї, щоб вона пішла на поступки, — Каллас
Нагадаємо, спільну заяву з нагоди четвертої річниці вторгнення Росії в Україну оприлюднили президент Євроради Антоніу Кошта, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і президентка Європарламенту Роберта Мецола.














