Російські окупаційні війська продовжують наступальну операцію на північному заході Донецької області. Ключем оборони на даній ділянці фронту залишається Покровсько-Мирноградський вузол. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 31 грудня, сказав військовий експерт, керівник проектів з безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.
Те, з якими зусиллями росіяни намагаються досягти успіхів в районі Покровська і Мирнограда, обумовлено не тільки політичними причинами, а й військовими, вважає Лакійчук.
“Путін вже скільки разів розповідав про “захоплення” Покровська, Мирнограда, як і Куп’янська. У цьому є і військова доцільність, тому що, не захопивши цей вузол оборони в Донецькій області, вони не можуть розвинути успіх на північ з метою відрізати українське угруповання сил в Костянтинівці, Краматорську і в цілому весь Сіверський виступ від основних сил. Саме такий стратегічний задум ворога”, — зазначив військовий експерт.
Кожен місяць наполегливого опору на цьому напрямку фронту знижує наступальний потенціал російської армії, наголосив спікер.
“Те, що сталося в Сіверську, свідчить про те, що все відбувається не за російським планом. Росіяни хотіли б охопити все угруповання ЗСУ на Сіверському виступі фланговими ударами. Ось чому з Лиманського напрямку така активізація, чому на Покровському напрямку тривають бої і поновлюються спроби зайти в тил, на північ, в тил нашого угруповання сил. Це задум все той же, але він вже не працює. Тому росіяни, як завжди, так було і в Бахмуті, і Авдіївці, не маючи можливості реалізувати охоплюючий маневр, починають тиснути з фронту. І саме тиск з фронту на Сіверськ, на саму вершину Сіверського виступу, де була сформована стаціонарна оборона ще з 2022 року, свідчить саме про таку ситуацію”, — пояснив Лакійчук.
Другий напрямок, де зараз є серйозний виклик для українських захисників, це південний схід, ділянка фронту, що доходить до Гуляйполя в Запорізькій області.
“Проблема тут полягає в тому, що противник наступає, в основному, не з півдня в напрямку південь-північ, а у фланг українських сил. Курахове, Новопавлівка, зараз уже Гуляйполе. Тобто, фактично, заходячи в тил нашої лінії оборони. Це дозволяє йому досить швидко просуватися. Але швидко — це відносна категорія. З серпня просування росіян на цій ділянці фронту становить близько 400-500 квадратних кілометрів. Але коли ці цифри переносять на всю лінію фронту, потрібно розуміти, що це не на Покровському напрямку загарбники просуваються, не на Костянтинівському, не на Куп’янському, а саме на півдні, що становить серйозну загрозу”, — вважає Лакійчук.
На інших ділянках фронту, зокрема в районі Куп’янська, а також на півночі Харківської області, на Сумщині, російські війська, на його думку, проводять відволікаючі маневри.
“Росіяни намагаються перевагу в людських ресурсах перевести на стратегічний рівень, намагаючись розтягнути українську оборону”, — резюмував Лакійчук.
Читайте також: Російські війська не контролюють весь Покровськ і не можуть заходити в місто через дрони, — Сирський
Раніше військовий оглядач Денис Попович розповів, що Збройні сили України (ЗСУ) продовжують зачистку Куп’янська в Харківській області від російських окупантів і проводять необхідні фільтраційні заходи. Місто близьке до повного звільнення.














