Росія вичерпала внутрішні ресурси для підтримки економіки. За підсумками перших трьох кварталів 2025 року, зниження обсягів випуску зафіксовано в 70% основних видів економічної діяльності, з посиланням на Службу зовнішньої розвідки України повідомляє FREEДОМ.
Практично всі галузі переходять у фазу структурного уповільнення. Тому темпи зростання економіки залишаються нижчими за рівень, необхідний для компенсації інфляційного ефекту.
Найбільш помітне погіршення в обробній промисловості — ключовому секторі внутрішнього виробництва. За 9 місяців року приріст спостерігався тільки в п’яти з 24 видів діяльності, тоді як спад зафіксовано в 17.
Зовнішньоекономічна динаміка також демонструє ослаблення. Сукупний обсяг торгівлі скоротився більш ніж на 3% порівняно з аналогічним періодом 2024 року. Торговельний профіцит зменшився на 11% — до 102 млрд доларів США. Загальний експорт товарів за 9 місяців знизився на 4,6% — до 303 млрд доларів.
“На тлі зниження промислової активності річні темпи зростання ВВП у четвертому кварталі 2025 року, за прогнозами, наблизяться до нульових значень”, — наголосили в Службі зовнішньої розвідки України.
Водночас Росія стає все більш залежною від експорту енергоносіїв і металів, більшість яких продаються в Китай. Так, за останні 9 місяців обсяги торгівлі між країнами скоротилися до 163 млрд доларів, що на 9,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Основними факторами падіння стало:
- здешевлення енергоносіїв;
- перенасичення російського ринку китайськими автомобілями, після рекордних постачань у 2024 році попит скоротився більш ніж удвічі — на 56%;
- логістичні збої, наприклад, частина морських операторів скоротили рейси до російських портів через фінансові обмеження.
“Залежність російської економіки від експорту енергоносіїв і металів, більшість яких продаються у Китай, робить її все більш вразливою до коливань попиту на китайському ринку і посилює залежність від Пекіна”, — відзначили в українській розвідці.
Читайте також: Гостра нестача робочих рук, облігації в юанях і падіння ВПК: де і як Росія шукає гроші на війну (ВІДЕО)
Нагадаємо, Індія і Китай почали відмовлятися від російської нафти, а США закликали союзників по НАТО припинити імпорт енергоносіїв з РФ.














