Україна нарощує виробництво сучасних дронів-перехоплювачів, оскільки ударні безпілотники типу Shahed (“Шахед”) стали небезпечнішими, ніж балістичні ракети. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами, передає FREEДОМ.
“Шахеди” зараз інколи стали більш небезпечними, ніж балістичні ракети. Ми збиваємо балістичну ракету хоча б там, де у нас стоїть Patriot. А щоб збити таку велику кількість “Шахедів” на такій висоті, потрібно використовувати все. У мороз подивимося, як будемо застосовувати вертольоти. Перехоплювачі теж різні. Деякі вже на високому рівні, із самонаведенням і так далі. Все одно в листопаді ми вийдемо на 500-800 перехоплювачів на добу”, — зазначив Володимир Зеленський.
Крім того, Україна планує отримати до 250 нових літаків. Це F-16, Gripen (“Гріпен”) і Rafale (“Рафаль”), повідомив президент.
За словами Зеленського, з них буде сформовано флот у межах масштабної програми розвитку української бойової авіації. Згідно з планами, Україна отримає 150 винищувачів Gripen від Швеції, а також продовжить співпрацю з країнами-партнерами щодо американських F-16 і французьких Rafale.
Читайте також: Літак для екстремальних умов: особливості Gripen проаналізував Криволап
Раніше повідомлялося, що в ніч на 28 жовтня російські окупанти атакували Україну 38 ударними безпілотниками типу Shahed, “Гербера” та інших типів із напрямків Курськ, Орел (РФ).














