Хорватія готова постачати Угорщині та Словаччині нафту замість російської

Андрей Пленкович. Фото: president.gov.ua

Угорщина і Словаччина можуть замінити російську нафту за допомогою імпорту через Адріатичний нафтопровід. Обсяги поставок здатні задовольнити потреби обох країн. Про це заявив хорватський прем’єр-міністр Андрій Пленкович, повідомляє FREEДОМ з посиланням на The Dubrovnik Times.

Він наголосив, що Хорватія може поставити понад 12 млн тонн нафти для потреб нафтопереробних заводів Угорщини та Словаччини.

Видання зазначило, що Словаччина та Угорщина, як і раніше, сильно залежать від російської нафти, незважаючи на спільні зусилля ЄС щодо диверсифікації джерел енергії.

Зазначимо, раніше угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто стверджував, що потужностей хорватського нафтопроводу недостатньо, щоб покрити всі потреби двох держав.

Читайте також: Якщо Угорщина і Словаччина не припинять купувати російські ресурси, можуть бути наслідки — коментар Грема

Нагадаємо, міністр Угорщини у справах Євросоюзу Януш Бока заявив, що Угорщина веде двосторонні переговори зі США з приводу відмови від закупівель російського газу, але Будапешт хоче мати альтернативні джерела постачання енергоресурсів.

Читайте також: Орбану доведеться вибирати між Трампом і Путіним, — The Telegraph

Прямий ефір