Напередодні вперше були показані фото модернізованої української крилатої ракети “Нептун”, відомої як “Довгий Нептун”. Йдеться про снаряд, здатний вражати цілі на відстані до 1 000 кілометрів. Ракета має приголомшливий бекграунд, і в зв’язку з її успішним застосуванням росіян попереду чекає чимало неприємних сюрпризів. На цьому наголосив військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Рівно рік тому, влітку 2024 року, в мене була можливість поспілкуватися з Олегом Коростельовим, генеральним директором КБ “Луч”. Саме це виробниче об’єднання займається розробкою, випробуваннями і, відповідно, виробництвом ракети “Нептун”. Вона має приголомшливий бекграунд”, — зазначив Селезньов.
Він нагадав, що двома такими ракетами в квітні 2022 року українські військові потопили флагман російського Чорноморського флоту крейсер “Москва”.
“Ще рік тому пан Коростельов говорив мені, що росіян попереду чекає чимало неприємних сюрпризів. Вони, в першу чергу, пов’язані з тим, що вже тоді проходили відповідні відпрацювання процесів, спрямовані на модернізацію ракети, збільшення її льотної дальності та бойової частини”, — сказав експерт.
Поки що у відкритих джерелах немає даних про масу бойової частини цієї ракети. Але те, що вона активно використовується і на територію Російської Федерації прилітають українські ракети типу “Довгий Нептун”, це факт. Факт, який, зокрема, підтверджує російська пропаганда, наголосив Селезньов.
“Ми маємо не тільки нову модифікацію ракети “Нептун”, яка дуже і дуже ефективна на полі бою. Противник досі не знайшов дієвих засобів, щоб ефективно протистояти цьому типу ракетного озброєння української армії”, — наголосив експерт.
Він також нагадав, що Україна також виробляє ракету типу “Фламінго”, яка здатна долати відстань до 3 000 кілометрів, доставляючи до цілі понад тисячу кілограмів вибухової речовини.
“Тобто що далі, то більше ми отримуємо відповідних ресурсних можливостей, які, на думку американського лідера Дональда Трампа, є серйозним козирем у тому самому дипломатичному протистоянні між Києвом і Москвою. Думаю, ці аргументи будуть показовими і вагомими, коли обговорюватимемо певні моменти і пошуки рішень з російськими візаві. Наявність серйозної зброї, на використання якої не потрібно буде запитувати відповідних дозволів від американських або ж європейських партнерів, якраз той самий серйозний аргумент”, — упевнений Селезньов.
Зараз, каже він, стоїть питання масштабування.
“Днями президент України Володимир Зеленський сказав, що питання в принципі залежить від кількості фінансових ресурсів. Як тільки ми матимемо ці ресурси, то, відповідно, отримаємо можливість масштабувати виробництво, а значить у противника точно буде все менше і менше спокійних ночей”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: 200 далекобійних ракет “Фламінго” в місяць планують випускати в Україні
Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що українська крилата ракета “Фламінго” незабаром вийде в масове виробництво.














