Троє людей загинули, зокрема молода жінка на сьомому місяці вагітності, ще 22 людини постраждали внаслідок російської ракетної атаки на Кам’янське у Дніпропетровській області. Російська армія в ніч на сьогодні, 29 липня, вдарила двома ракетами по території міської лікарні, повідомляє FREEДОМ.
“Був сильний вибух. Затремтіли вікна, двері. Я на першому поверсі живу, по підлозі доповзла у ванну. І прогримів другий вибух”, — згадує мешканка Кам’янського Любов.
Ракетного удару армія РФ завдала по місту близько другої години ночі. Будинок жінки розташований досить далеко від епіцентру вибуху, але будівля захиталася від ударної хвилі. До Кам’янського Любов переїхала пів року тому з Курахового Донецької області, думала, що в тилу буде спокійніше.
“Ми в приватному будинку жили, у нас було пряме попадання. Ми залишилися без нічого, приїхали пів року тому сюди, і переносимо другу війну”, — розповідає вона.
Країна-терорист атакувала Кам’янське двома ракетами, завдавши удару по території міської лікарні. Вибухи повалили два корпуси, в одному з них розташовувалося пологове відділення. У ньому цієї ночі перебував Вадим зі своєю дружиною, напередодні рано вранці у пари народився син.
“Після першого вибуху ми вибігли, між стінками сховалися. А другий так жахнув, що вилетіло все. Ми в укриття забігли, як усе стихло. А потім родичі забрали нас”, — ділиться він спогадами.
У момент атаки в пологовому будинку перебували дев’ять жінок із немовлятами. За словами породіль, персонал вчасно зреагував на загрозу і швидко всіх вивів у максимально безпечне місце.
“Коли був “приліт”, ми всіх жінок, які народили, разом із немовлятами вивели в безпечне місце. Усі породіллі та немовлята живі, здорові. Співробітники пологового відділення дістали незначні травми, у всіх усе нормально”, — повідомила завідувачка пологового відділення Інна.
Багатьох медиків пологового відділення посікло осколками, але госпіталізація їм не знадобилася. У сусідньому відділенні патології вагітних загинула дівчина на сьомому місяці вагітності, яка лежала на збереженні. Їй було всього 23 роки.
Також на місці загинув пацієнт паліативного відділення. Пізніше стало відомо про ще одного загиблого. Серйозні поранення дістали п’ятеро людей, серед них вагітна жінка у важкому стані.
“Крім цього, у нас постраждали дві будівлі шкіл, два дитячих садки, дві будівлі медичних — дитяча поліклініка та шкірвендиспансер”, — прокоментував наслідки російського удару міський голова Кам’янського Андрій Білоусов.
Унаслідок атаки поруч із лікарнею розбито десяток машин, у кількох десятках багатоповерхових будинків вибито вікна.
За інформацією Кам’янської міської ради, будівлі лікарні пошкоджені настільки, що їх доведеться закрити на тривалий час. Тепер необхідно знайти місце, де розміщувати пацієнтів медзакладу, а їх тут було близько сотні.
Читайте також: Це свідомі удари по цивільних цілях: Зеленський відреагував на російські атаки по пологовому будинку та колонії
Нагадаємо, російські війська вдарили ракетами по Кам’янському в Дніпропетровській області.














