В Україні сьогодні, 28 липня, вшановують пам’ять захисників і захисниць, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були вбиті, закатовані або загинули в російському полоні, повідомляє FREEДОМ.
Дата 28 липня обрана не випадково — цього дня три роки тому Росія навмисно здійснила масове вбивство військовополонених у колишній виправній колонії №120 на тимчасово окупованій території Донецької області.
Унаслідок теракту в Оленівці загинули щонайменше 53 українські захисники та ще 130 отримали поранення. Цей теракт був спланованим злочином Росії, заявили в Організації Об’єднаних Націй.
Читайте також: ООН закликала покарати винних у трагедії в Оленівці
Раніше директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко повідомив, що понад 90% українських полонених у РФ зазнали жорстокого поводження і тортур.














