Російська Федерація, яка позиціює себе військовим гігантом, змушена просити допомогу в живій силі та озброєнні у КНДР (Корейська Народно-Демократична Республіка, Північна Корея). Країна-агресор відчуває гостру нестачу ресурсів для ведення повномасштабної війни проти України. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував політолог Ігор Рейтерович.
“У Росії реально не вистачає ресурсів, саме військових ресурсів, щоб вести війну такої інтенсивності, яку вона почала у 2022 році проти України. Це абсолютно парадоксальна ситуація. Тобто наддержава, яка вбухувала мільярди доларів, навіть не рублів, в оборону, в збільшення і зміцнення армії, у якої залишилися колосальні запаси різних видів озброєнь після розпаду Радянського Союзу, на четвертий рік війни отримує 40% снарядів від Північної Кореї. Це свідчення того колосального дисбалансу, який є на сьогодні в Росії та взагалі в російській економіці. Тобто Росія виявилася не готовою до такого протистояння з Україною”, — сказав спікер.
Він зазначив, що тепер кремлівський диктатор шукає союзників тільки серед держав-ізгоїв. Доступ до цивілізованого і демократичного світу для Росії закритий.
“З погляду геополітики — це навіть не ляпас, це просто тотальне приниження. І багато хто це розуміє, зокрема й партнери Російської Федерації. Росія залежить від Північної Кореї в контексті продовження війни. Звичайно, Північна Корея буде цим користуватися і нав’язувати своє бачення, отримувати для себе максимальні якісь бонуси, а Росія проситиме про те, щоб Північна Корея далі цю підтримку продовжувала. І мова не тільки про озброєння, а й про збільшення кількості військових. У Росії з цим теж є дуже великі проблеми”, — наголосив Рейтерович.
Читайте також: Північна Корея перетворилася на цех із виробництва зброї для РФ — розбір Гетьмана
Нагадаємо, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив, що КНДР наразі постачає Росії до 40% боєприпасів для війни проти України, оскільки партнерство між Пхеньяном і Москвою поглиблюється.














