Президент Володимир Зеленський сьогодні, 10 липня, під час виступу на Конференції з питань відновлення України (URC-2025) у Римі закликав партнерів сформувати коаліцію з відновлення, інформує FREEДОМ.
“Нам зараз потрібно створити коаліцію для відновлення. Хай саме цей момент стане її початком. Ми знаємо, що Росія зруйнувала, і знаємо, що знадобиться для відновлення України, українського народу, наших життів. Потрібен системний підхід — коаліція з чітким лідерством — країн і компаній, які можуть очолити й повести за собою інших”, — сказав глава Української держави.
Він також наголосив, що потрібен чіткий план відновлення. І нагадав про роль, яку відіграв План Маршалла у відбудові й трансформації Європи.
“Саме тому в Європі вже багато десятиліть панують мир та економічне зростання. І зараз у нас є реальна можливість розпочати нову хвилю прогресу. Нам потрібен підхід у стилі Плану Маршалла, і нам слід розробити його разом. Відбудова України стосується не лише нашої країни, але й ваших країн, ваших компаній, ваших технологій, ваших робочих місць — те, як ми відбудуємо нашу країну, може також сприяти модернізації вашої інфраструктури та промисловості”, — зазначив президент.
Він також закликав допомогти визначити конкретні механізми фінансування та використати для цього російські заморожені активи.
“Ми маємо чітко погодитися, що заморожені російські активи повинні йти на відновлення України. Необхідно використовувати й самі активи, а не лише доходи від них, причому набагато активніше, ніж зараз, для порятунку життів людей”, — зазначив Зеленський.
Україна, наголосив президент, відкрита до співпраці з будь-яким бізнесом, що здатен підтримати виробництво, логістику і, звісно, відбудову.
“І хочу акцентувати ще один момент: у цьому спільному проєкті відновлення ми вітатимемо лише справжніх партнерів — тих, хто не допомагає Росії продовжувати цю війну. До участі в економічному й технологічному відновленні України запрошуються лише друзі”, — резюмував лідер України.
Читайте також: Росія модернізувала “Шахеди”, щоб завдати більшої шкоди Україні, — Зеленський
Нагадаємо, в Римі 10 липня розпочалася Конференція, присвячена відновленню України. Вона триватиме до 11 липня, а участь у ній візьмуть понад 4 тисячі представників урядів, бізнесу та громадянського суспільства.














