Угоду про надра можуть ратифікувати до 8 травня, — Шмигаль

Денис Шмыгаль. Фото: t.me/Denys_Smyhal

Верховна Рада України може ратифікувати угоду про надра на початку наступного тижня — до 8 травня. Про це сьогодні, 2 травня, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду, інформує FREEДOM.

Глава уряду наголосив, що серед основних положень угоди про надра — створення Інвестиційного фонду відновлення, яким на рівних умовах керуватимуть Україна та Сполучені Штати Америки. Всі українські природні ресурси залишаються за Україною. І підписана з США угода є безстроковою.

“З боку США це будуть грошові внески або нова військова допомога. Наприклад, системи ППО. Внесок України — це 50% від ренти з нових, наголошую, нових ліцензій на видобуток нафти, газу і критичних мінералів. Зазначаю, що доходи від вже розпочатих проєктів не включаються до фонду. Це важливо, враховуючи бюджетні надходження”, — розповів прем’єр-міністр України.

Він зазначив: у перші 10 років доходи фонду не виводяться з України, а реінвестуються в Україну, в тому числі у видобуток природних ресурсів, в інфраструктуру або в перероблення. Ці моменти, узгоджені сторонами, також відображені.

Фонд гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”. Тобто на продукцію буде гарантований попит, водночас в угоді немає якихось дискримінаційних умов щодо інших партнерів або положень про продаж товарів і ресурсів за невигідними для України цінами американським компаніям.

“Угода не суперечить іншим міжнародним зобов’язанням України, вона не буде перешкодою для продовження євроінтеграції та членства в ЄС, ми будемо запрошувати європейські компанії та інвесторів до співпраці. Угода по суті відповідає нашій формулі “об’єднані в захисті, об’єднані у відновленні”, — зазначив Денис Шмигаль.

Читайте також: Чи має на увазі угода про викопні гарантії безпеки для України, пояснив нардеп

Нагадаємо, Україна та Сполучені Штати підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відновлення США — Україна, так звану угоду про надра. Консультації між сторонами тривали два місяці. Остаточний і підписаний варіант з’явився тільки 1 травня, коли уряд України опублікував текст угоди про надра з США українською та англійською мовами.

Читайте також: Угода про мінерали — фундамент, на якому підтримка України з боку США триватиме, — Мережко

Прямий ефір