Засідання в форматі “Рамштайн” розпочалося в Брюсселі — деталі

Борис Пісторіус та Джон Гілі на засіданні "Рамштайну". Фото: ap.org

У Брюсселі сьогодні, 11 квітня, стартувало 27-ме засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. Головують міністри оборони Великої Британії та Німеччини, передає FREEДОМ.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, пріорітет нашої країни — ППО. 

“Дуже важливо, щоб партнери нас почули. Українці вміють бути точними. Ми навчилися збивати вже дуже багато російської зброї терору. Нам потрібно лише покрити дефіцит систем ППО, щоб наш захист неба став сильнішим. Партнери можуть у цьому допомогти, а також активізувати реалізацію всіх домовленостей, досягнутих раніше. Patriot, які зараз просто стоять десь на зберіганні в партнерів, мають реально захищати життя”, — заявив Зеленський.

Цього разу засідання відкрив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі.

Глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус перед початком зустрічі у форматі “Рамштайн” заявив, що на ній буде представлено близько 40 країн, у тому числі США.

Американський міністр оборони Піт Гегсет та президент України Володимир Зеленський приєднаються до зустрічі онлайн.

Читайте також: Системи ППО і боєприпаси для України: про що говоритимуть на засіданні “Рамштайн” (ВІДЕО)

Нагадаємо, союзники почали обговорювати параметри військової місії для гарантування миру в Україні. 10 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі вперше на рівні міністрів оборони зібралися учасники “коаліції охочих” — представники країн, які хочуть брати участь в операції з надання гарантій безпеки для України. Серед учасників зустрічі — й український міністр Рустем Умєров. 

Прямий ефір