На території Грузії ми маємо три окупаційні уряди, — четвертий президент країни

Протести в Грузії. Фото: ap.org

У Сухумі — адміністративному центрі окупованої Росією Абхазької автономної республіки, у Цхінвалі — адміністративному центрі окупованої Південно-Осетинської автономії, а тепер й у Тбілісі — столиці Грузії — діють окупаційні уряди. Про це заявив четвертий президент Грузії Георгій Маргвелашвілі в ефірі FREEДОМ.

“Ми зараз маємо реальність, коли маємо на території Грузії три окупаційні уряди. Один — у місті Цхінвалі, один — у місті Сухумі, один — у місті Тбілісі. Тобто це російські самопроголошені уряди. І, звичайно, після того, як ми переможемо російський вплив у Грузії, ми матимемо можливість говорити з нашими співгромадянами і в окупованій Осетії, і в окупованій Абхазії і, головним чином, в окупованій Грузії. Тому що зараз ми маємо конкретну ситуацію: російські війська, російські титушки, російські поплічники окупували місто Тбілісі. І ми намагаємось його звільнити”, — пояснив гість ефіру.

Він також привітав рішення Європейського парламенту про невизнання результатів парламентських виборів у Грузії та заклик до нового голосування. Четвертий президент країни переконаний, що це рішення є певною мірою реакцією ЄС на опір грузинського народу.

“Чим посиленіше ми стоятимемо, тим більшою буде підтримка наших європейських партнерів. Це рішення адекватне, це відтворює об’єктивну реальність того, що сталося. У нас викрали вибори, але не лише вибори, вони вкрали наше історичне рішення. Те, що вони [країни ЄС] адекватно реагують на це, це тільки з огляду на те, що ми стоїмо на вулицях Тбілісі, і ми не даємо окупаційному режиму розвернутися в нашій країні. І тут ми особливо, я думаю, співзвучні з українським героїчним народом та українським героїчним опором”, — наголосив Георгій Маргвелашвілі.

Читайте також: Провести нові вибори, ввести санкції та обмежити контакти: Європарламент ухвалив резолюцію щодо Грузії

Нагадаємо, масштабні протести в Грузії почалися відразу після оголошення результатів парламентських виборів. Міжнародні спостерігачі зафіксували масові порушення як під час виборчої кампанії, так і в день голосування. Усі чотири опозиційні партії, що пройшли до парламенту, оголосили про незгоду з результатами виборів.

Президентка країни назвала парламент нелегітимним. У відповідь депутати від правлячої партії проголосували за проведення дострокових президентських виборів. А прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе оголосив про припинення переговорів про вступ до Євросоюзу до кінця 2028 року. Європейський парламент також не визнав результати парламентських виборів у Грузії та закликав провести нове голосування.

Читайте також: Сльозогінний газ і водомети проти мітингувальників — ситуація в Грузії загострюється: оцінки та коментарі (ВІДЕО)

Прямий ефір