Головування Польщі в Раді Євросоюзу відкриває для України нові додаткові можливості, — Фесенко

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Головування Польщі в Раді Європейського Союзу значною мірою сприятиме швидшим та ефективнішим переговорам щодо членства України в ЄС. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.

Він констатував, що Україні на шляху до Євросоюзу потрібно активніше працювати над результатами переговорів, над внутрішніми змінами в законодавстві для інтеграції в європейське правове поле, над приведенням у відповідність до європейських стандартів різних галузей української економіки та соціальної сфери.

“Звичайно, Польща, яка головуватиме в Європейському Союзі, має досить конструктивну позицію стосовно України. І я думаю, що Польща значною мірою сприятиме більш швидким і більш ефективним переговорам з Україною, також сприятиме і створенню, скажімо так, більш солідарної, більш ефективної позиції Європейського Союзу по відношенню до України”, — сказав Фесенко.

За словами політолога, в України немає особливих проблем з Євросоюзом, є лише окремі країни-члени ЄС, які блокують важливі рішення й уповільнюють її інтеграцію.

“Це насамперед уряд Орбана. Те, що уряд Орбана якраз головував від імені Угорщини останні пів року…. Ось ми побачили ці проблеми. Проте уряд Орбана, який має чимало критичного ставлення до України, не міг завадити й початку переговорів про членство України з Європейським Союзом, він не може заблокувати сам процес європейської інтеграції. Саме по собі головування окремої країни в Євросоюзі не означає, що саме ця країна вирішуватиме, що процес європейської інтеграції України розвиватиметься швидше чи повільніше. Сприяти цьому можна. Але вирішальним фактором є саме те, як ми самі рухаємося шляхом європейської інтеграції, тож від нас залежатиме набагато більше”, — сказав Фесенко.

На його думку, безсумнівно, головування Польщі відкриває для України нові додаткові можливості: менше буде перешкод та проблем, й набагато більше буде конструктиву в розв’язанні багатьох питань у переговорному процесі.

Читайте також: Україну та Польщу об’єднують стратегічні інтереси та спільний ворог, — політолог

Нагадаємо, угорське головування в ЄС на чолі з Орбаном закінчиться в січні 2025 року, тоді його змінить Польща. Як зазначають польські ЗМІ, Варшава завжди була серед “яструбів”, коли йдеться про посилення санкцій проти Росії. Крім того, у Варшаві мають намір поставити в пріоритети підтримку України з боку Євросоюзу.

Прямий ефір