770 млн грн виділено з держбюджету — виплату пенсій відновили у звільненому Херсоні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Після 8 місяців російської окупації у звільненому Херсоні відновили виплату пенсій. Люди можуть отримати гроші в повному обсязі, одразу за весь час перерви у виплатах. Додатково у відділеннях пошти вже почали видачу посилок, зокрема замовлень з аптек та інтернет-магазинів, повідомляє FREEДОМ.

Херсон був захоплений російськими військами від перших днів повномасштабного вторгнення. 11 листопада Збройні сили України деокупували місто. За два останні тижні роботу відновили українські банки, мережеві магазини та пошта.

“До 1 липня 2022 року “Укрпошта” ще працювала, навіть в окупації. Вона виплачувала нашим пенсіонерам пенсії. Від 1 липня ми перестали обслуговувати наших пенсіонерів. У цей час їхні кошти були заморожені на рахунках у Пенсійному фонді в “Ощадбанку”. Сьогодні ці кошти повернулися в “Укрпошту”, і ми їх виплачуємо”, — розповіла директорка Херсонської філії АТ “Укрпошта” Тетяна Морозова.

Жителька Херсона Тетяна та її чоловік пенсії отримали одними з перших. 8 місяців під російською окупацією їх фінансово підтримувала донька.

Як розповідають інші пенсіонери, виживали завдяки заощадженням і запасам продуктів.

“З червня я не отримувала пенсію. І мій чоловік теж не отримував. Ось так і викручувалися. Тепер я прийшла дізнатися, чи є я в списку. Може, листоноша принесе мені додому. Чоловік мій лежачий”, — сказала жителька Херсона Ольга.

“На опалення я збирала. Ось воно мене рятувало. Ті гроші, що я на опалення, я їх витратила вже. Все, а тепер уже нічого немає”, — поділилася жителька Херсона.

“Люди допомагають одне одному в нас. Сусіди, всі допомагають одне одному. Навіть надсилають із Києва посилки, ось так, зараз я маю на увазі. Коли можна отримати. Ось так і вижили. Без світла, без води, вважай. Газ добре хоч є”, — розповіла жителька Херсона Катерина.

“Можете уявити без грошей? Зараз простіше трошки. Легше, що наші прийшли, знаєте. Дихати легше. Воно стоїш, а то не знаєш”, — каже житель Херсона Володимир.

На пенсії та допомоги жителям Херсонської області з державного бюджету було виділено 770 млн грн.

“На сьогодні по місту Херсону вже отримали понад 700 осіб. Це близько 12,5 млн грн виплачено. Але ця цифра змінюється кожного дня, навіть кожної години. Тому що ми сьогодні запустили ще два пересувних відділення зв’язку. Вони поїхали по найближчих херсонських селах і також виплачують пенсії”, — повідомила Морозова.

Пошта видає тепер посилки та замовлення з інтернет-магазинів і аптек. Їх до міста вдалося доправити першим потягом, який 22 листопада прибув до Херсона. Усі відділення зв’язку поки що працюють від генераторів, адже тікаючи з міста російські окупанти зруйнували всі системи — і подачі, і розподілу електрики, й іншу критичну інфраструктуру.

Читайте також: Тортури струмом і змушення співати гімн Росії: що відбувалося в катівнях Херсона — дані правоохоронців

Як повідомлялося раніше, в Херсоні відкрито 6 “Пунктів незламності”, ще 2 у Білозерці та Бериславі. Надалі мають відкритися ще 10. Там люди матимуть змогу отримати необхідну допомогу, а також під’єднатися до інтернету. Завдяки такій ініціативі люди відчувають підтримку влади та відчувають, що вони не самі.

Прямий ефір