536 справ щодо відмовників у гарнізонних судах РФ — кампанія із залякування: про ефективність висловилася головредка After empire

Мобілізація в РФ. Ілюстративне фото: news.liga.net

До гарнізонних судів у Російській Федерації, згідно з розслідуванням російської “Медіазони”, надійшло вже 536 кримінальних справ за статтями про самовільне залишення частини, невиконання наказу, дезертирство та подібними. Це — компанія із залякування військовослужбовців та мобілізованих, проте вона може виявитися неефективною. Про це сьогодні, 25 березня, сказала політична аналіткиня та головна редакторка порталу After empire Ольга Курносова в ефірі FREEДОМ.

“Коли перед людиною стоїть зрозумілий вибір: смерть чи, можливо, навіть кілька років у в’язниці, то багато хто обирає в’язницю в такій ситуації, бо все-таки це життя, а не смерть. І, відповідно, ті відмовники, які вже перебувають в армії, розуміючи, що, швидше за все, на них чекає суд, все одно відмовляються брати в руки зброю”, — коментує Курносова.

Ба більше, гостя ефіру передбачає: що більше буде відмовників — то менш суворим може стати покарання.

“Будуть, швидше, терміни знижуватися, а не збільшуватися, тому що всіх не пересаджують, а якщо ще сильніше людей почати залякувати, незрозуміло, що вони від страху зроблять”, — говорить Курносова.

Вона звертає увагу на те, що вичерпується потік охочих воювати навіть серед ув’язнених, тому що вони “чудово розуміють, що це квиток в один кінець”.

При цьому Ольга Курносова говорить, що і в армії РФ, і в ПВК “Вагнер” єдиною мотивацією для участі у бойових діях залишається страх.

“Та контрмотивація, яку використовують в армії та ПВК, однакова. Це страх: одних залякують тюремним ув’язненням, а других — смертю від кувалди”, — прокоментувала Ольга Курносова.

Читайте також: Показові суди або розправа: як у росармії та ПВК “Вагнер” чинять із відмовниками (ВІДЕО)

Прямий ефір