5 людей опинилися в епіцентрі вибуху — подробиці російської атаки на “Пункт незламності” у Костянтинівці (ВІДЕО)

Наслідки удару по Костянтинівці. Фото: facebook.com/don.gp.gov.ua

“Пункт незламності” став ціллю російської ракетної атаки в місті Костянтинівка Донецької області сьогодні, 24 березня. Костянтинівка була атакована вночі із зенітно-ракетного комплексу С-300. Одноповерхову будівлю ракета практично зрівняла із землею, розповіла кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова з місця події.

У будівлі центру для безпритульних осіб, де розташовувався “Пункт незламності”, на момент атаки перебувало 10 людей, п’ятеро опинилися в епіцентрі удару.

“У цій частині зруйнованій, куди безпосередньо потрапили, в епіцентрі вибуху у нас проживало 5 людей”, — говорить соціальна працівниця Валентина Славгородська.

Тимчасові мешканці — переважно люди, котрі евакуювалися з міст Бахмут і Часів Яр, що перебувають під постійними обстрілами. Виїжджати далі вони, за словами директорки Костянтинівського центру для безпритульних осіб, відмовлялися навідруб.

“Люди, які у нас мешкали, вони вже були в евакуації. Прийшли із проханням, щоб ми їх тут розмістили на кілька днів. Так як у них не було грошей, вони не мали змоги винайняти собі житло і залишилися у нас. Ми неодноразово пропонували їм виїхати в евакуацію, тому що прильоти усюди у нас, але було порушено питання так, що якщо ви нас звідси попросите, то ми підемо до Бахмута пішки, але нікуди не поїдемо”, — розповіла директорка Костянтинівського центру для бездомних осіб Ольга Красикова.

Завали, під якими опинилися люди, розбирали рятувальники та українські військовослужбовці. Дістали п’ятьох людей, які були в епіцетрі вибуху, з них трьох жінок — загиблими. Військовослужбовець Збройних сил України Олександр, який брав участь у розборі завалів, припускає, що жінки задихнулися під купою уламків. Унаслідок атаки поранено двох чоловіків. Стан як мінімум одного дуже важкий.

“Почали шукати і почули, що людина стогне, оперативно почали діставати, вона була привалена. Ледве дістали — на ноші й понесли. Це було дуже складно, бо привалило людей та засипало”, — говорить військовослужбовець ЗСУ Олександр.

Рятувальна операція у Костянтинівці вже завершена. Наразі комунальні служби відновлюють перебиті лінії електропередач та водопровід.

Нагадаємо, ракетної атаки місто Костянтинівка Донецької області зазнало о першій годині ночі сьогодні, 24 березня. Одна ракета влучила в одноповерхову будівлю, де розміщувався “Пункт незламності”, інша — поруч. Загиблі — жінки-переселенки з інших населених пунктів Донецької області. Загалом у будівлі перебували 10 осіб.

Прямий ефір