30 демократичних держав замість імперії: маніфест про перебудову РФ підписали на Форумі вільних народів (ВІДЕО)

Прапор Інгрії на Форумі вільних народів. Скріншот: FREEДІМ

Три десятки демократичних держав на місці імперії. Таким бачать майбутнє Російської Федерації учасники III Форуму вільних народів ПостРосії, що відбувся у польському Гданську, повідомляє FREEДОМ.

Форум об’єднав політиків, експертів, представників російських регіонів. Вони впевнені, що після поразки Росії у війні проти України федерація розпадеться на окремі держави: Кенігсберг — на місці Калінінградської області, Інгрія — замість Ленінградської та м. Санкт-Петербург та Карелія — на кордоні з Фінляндією. На думку учасників форуму, з утворення цих незалежних держав розпочнеться розпад Росії. Вони впевнені, що це єдиний шлях до деімперіалізації Росії після її поразки у війні.

“Небезпека є в імперіалістській політиці Російської Федерації під керівництвом Володимира Путіна та його компанії, у тому, що відбувалося останніми роками, особливо в останні 200 днів нападу Росії на Україну. Багато хто у вільному світі не розуміє цієї небезпеки… Немає сумнівів, що свобода — повна свобода в нашому регіоні — буде лише тоді, коли відбудеться рішуча перемога України”, — впевнена депутатка Європарламенту, ексглава МЗС Польщі Анна Фотига.

Про неминучість утворення на місці нинішньої Росії незалежних держав говорять не перший рік. Наприклад, майбутня Інгрія вже має свою символіку.

“Для нашого регіону було б добре об’єднання міста та області в єдину республіку під історичним найменуванням Інгрія. Це сприятиме підвищенню добробуту її мешканців через те, що таке держутворення матиме більше прав і зможе краще користуватися як своїм географічним, так і економічним потенціалом”, — вважає керівник проєкту Інгерманландських регіоналістських активістів Майк Інгрем.

Першим кроком до незалежності російських регіонів, на думку учасників Форуму вільних народів, має стати формування національної ідентичності громадян. Адже Кремль і за Радянського Союзу, і тепер прагне цю ідентичність стерти.

“Російський народ був штучно створений для того, щоб принижувати, знищувати та проводити геноцид корінних народів. Як би не змінювалася влада, росіяни завжди знайдуть можливість об’єднатися і продовжувати знищення корінних народів, що відбувається не тільки на території Карелії, а й в інших національних республіках. Я пропоную всім учасникам форуму, щоб зберегти народи на постросійському просторі, виробити спільний проєкт, програму, яка б повністю позбавила імперських окупантів можливості правління нашими етнічними територіями”, — заявив керівник організації “Зупинимо окупацію Карелії” Дмитро Кузнєцов.

За десятиліття правління Путіна навіть колись багаті території РФ перетворилися на депресивні регіони.

“Злидні. Карелія зараз виглядає як будь-який регіон, де про національні проблеми говорити не заведено: відсутність роботи, така сама депресія. Єдиний спосіб розв’язати наші проблеми — вихід зі складу Російської Федерації”, — коментує представниця Карелії Алевтина Солдатова.

Для Кремля російські регіони — лише сировинні придатки.

“Та сама Якутія (Саха), звідки набираються люди для війни в Україні, досить бідні, має великі запаси нафти та газу. Знову ж таки викачується нафта і газ для фінансування загарбницької війни в Україні. Ідемо далі — вугілля — та сама ситуація. Усі основні ресурси — у національних республіках. Їхнє майбутнє при здобутті незалежності може бути досить безхмарним”, — наголосив народний депутат України Олег Дунда.

Учасники форуму підписали Маніфест — план реконструкції постРосії — закликають регіони розпочати боротьбу за звільнення від путінського режиму та сподіваються на допомогу країн Євросоюзу та НАТО у процесі формування нових держав. Але перемогти Кремль без силового протистояння, на думку експертів, буде складно.

“Ми маємо думати про цю перемогу. Не може бути позиції нейтральною, на війні ти займаєш або одну сторону, або іншу: або ти проти цієї влади, проти системи, вважаєш, що вона має бути знищена, і підтримуєш Україну в боротьбі, або якщо ти не готовий підтримувати Україну — ти об’єктивно за Кремль”, — заявив російський опозиціонер Ілля Пономарьов.

Учасники закликають росіян до протестів проти путінського режиму та саботажу мобілізації, адже лише так можна отримати шанс на зміни у країні.

Читайте також: Розпад РФ розпочнеться з утворення трьох держав: крах імперської Росії обговорюють на Форумі вільних народів (ВІДЕО)

Прямий ефір