27 тис. об’єктів пошкоджено або зруйновано окупантами: як відновлюється Київщина

Ірпінь Київської області. Ілюстративне фото: facebook.com/IrpinIrpen

Найбільше на початку повномасштабного наступу російської армії на Київську область постраждали Вишгородський, Броварський та Бучанський райони. Загалом було пошкоджено 27 тисяч об’єктів, понад 12 тисяч уже відновлено. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України, голова Київської обласної військової адміністрації (2022-2023 рр.) Олексій Кулеба в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 31 березня.

“Понад 27 тис. об’єктів було зруйновано або пошкоджено. Найбільші масштаби в трьох районах Київської області: Вишгородський, Броварський, Бучанський район. Велика кількість шкіл, медичних закладів зруйнована. А також понад 5 тис. приватних будинків, понад 200 багатоповерхових. Тобто руйнування величезні”, — зазначив Кулеба. 

Загалом, за його словами, за рік відновлено понад третину зруйнованих об’єктів. До кінця 2023 року планують відновити половину.  

“Можна говорити про те, що цей рік ми всі дуже плідно працювали, вся спільнота Київщини, вся Україна залучалася до того, щоб відновлювати важливі об’єкти області. І сьогодні повністю або частково оновлено та відновлено понад 12 тис. об’єктів. Тобто за один рік ми зробили більше третини. І я впевнений, що до кінця 2023 року ми вже вийдемо на цифру, яка даватиме змогу нам говорити про ремонт половини зруйнованих об’єктів”, — сказав гість ефіру. 

Кулеба наголосив, що відновлювати об’єкти в регіоні допомагають волонтери, міжнародні фонди, звичайні громадяни, які повернулися додому. 

“Це і волонтери, і звичайні люди, які самостійно відновлювали свої домівки, таких понад 2 тис. А все інше — це кошти державного, обласного бюджету, це кошти місцевих територіальних громад.  І, звичайно, це допомога міжнародних фондів. У Київській області працюють чотири великі фонди, які роблять свій внесок у відновлення”, — зазначив ексголова Київської ОВА. 

Одним із перших завдань після деокупації, за його словами, було відновлення соціальної інфраструктури: шкіл, дитячих садків, лікарень. 

“З травня до 1 вересня нам вдалося відновити 48 навчальних закладів, завдяки чому з 1 вересня наші діти зможуть повноцінно відвідувати навчальні заклади. Два великі медичні заклади, які потребували капітального ремонту, також були відремонтовані та відновлені”, — доповнив Кулеба. 

Він також акцентував, що за цей рік пройдено великий шлях, адже починався процес відновлення з відновлення життєдіяльності міст і селищ регіону. А це — розмінування, відновлення мереж, налагодження роботи органів місцевої влади. 

“За цей рік ми пройшли, звичайно ж, дуже великий шлях для того, щоб сьогодні могли подивитися навколо себе і сказати, що Україна повернулася. Повернулися ті люди, які ведуть тут господарство, які відновлюють своє життя. Десь повністю повернулося все до життя, а десь процес ще триває, тому що там було набагато більше руйнувань. Але, тим не менш, тенденція позитивна”, — резюмував Кулеба.

Читайте також: Рік тому світ дізнався про Бучу: як місто під Києвом стало символом злочинів Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір