У Варшаві презентували документальний фільм про російські злочини в Україні

Фільм базується на свідченнях, записаних авторами фільму під час поїздок у 2017 році в зону АТО

uatv
30.06.2018

Фото з сайта journalist.today

У Польщі відбулася прем’єра фільму “Дружба в тіні Кремля. Завтра Україна”, який розповідає про роботу польських і українських волонтерів.

Презентація проходила у варшавському кінотеатрі “Нове кіно Вісла” 29 червня ввечері за участю режисерів та героїв фільму, повідомляє Укрінформ.

Роботу волонтерів над доповіддю “Російські військові злочини в Україні в 2014 році” очолила депутат Сейму Малгожата Госєвська.

“Коли ми дізналися, що депутат Госєвська готує доповідь про російські злочини, вирішили підтримати цю роботу фільмом, який став би методом тиску, аби Європа не могла легко відкидати аргументи, що містяться у цій доповіді, а також спробою показати це широкій публіці”, – пояснив один з режисерів стрічки Войцех Яхимяк.

Як нагадала Госєвська, Гаазький трибунал прийняв цю доповідь до розгляду. Оптимістичним, на її думку, є те, що трибунал вже розпочав розгляд однієї справи проти Росії у контексті війни у Грузії.

Фільм базується на свідченнях, записаних авторами фільму під час поїздок у 2017 році в зону АТО, та зустрічах із колишніми полоненими бойовиків на Донбасі. Герої фільму, зокрема активістка Ірина Довгань, протестантський пастор Олександр Хомченко та інші розповідають про те, як їх катували бойовики в 2014 році.

Стрічка стала другою у циклі “Дружба у тіні Кремля”, знятому польськими документалістами. Перша має назву “Сьогодні Грузія” і розповідає про російсько-грузинську війну 2008 року.

Нагадаємо, у Карлових Варах стартував кінофестиваль – покажуть три українські фільми.

Джерело Укрінформ
дата 30.06.2018
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV