У НБУ прогнозують, що цього року українські заробітчани надішлють на батьківщину понад $11 млрд

Обсяг переказів постійно зростає

uatv
09.08.2018

Фото UATV

Трудова міграція українців за кордон має як позитивні, так і негативні ефекти, розповів в інтерв’ю UATV директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Сергій Ніколайчук.

“Останні 2-3 роки у нас трудова міграція дійсно посилилася, особливий поштовх цьому дав безвіз”, – говорить експерт. Він зазначив, що головний позитивний ефект від міграції – це істотний приплив валюти в нашу країну, який постійно зростає.

За оцінками НБУ, минулого року грошові перекази українських громадян збільшилися до $9,3 млрд.

“Сума досить суттєва для нашого валютного ринку. У цьому році продовження зростання – за перший квартал темпи перевищили 30%, і в цілому за рік ми очікуємо, що грошові перекази становитимуть понад $11 млрд”, – сказав представник НБУ.

За його словами, ці потоки валюти позитивно впливають на курс гривні.

“Ми спостерігаємо ефекти від перекладів на нашому валютному ринку. Минулого й позаминулого року населення активно продавало валюту банкам, а потім ці гроші йшли на міжбанківський валютний ринок, створюючи відповідну пропозицію”, – зазначив директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ. Та з іншого боку, за словами експерта, якщо говорити про довгостроковий розвиток української економіки, то через трудову міграцію українські підприємства стають менш конкурентоспроможними і змушені платити вищу зарплату, конкурувати з польськими та іншими європейськими підприємствами, а це підриває довгостроковий потенціал української економіки .

Представник НБУ зазначив, що в українських підприємств є можливість піднімати рівень заробітних плат, щоб українці не виїжджали за кордон, але для цього теж потрібно підвищувати продуктивність праці.

Телеверсію інтерв’ю з директором Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Сергієм Ніколайчуком дивіться 9 серпня о 15:00 у програмі “Лицом к лицу” на UATV.

Наталія МАРЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 09.08.2018
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×