У Києві провели акцію підтримки політичних бранців “Порожні стільці”(ФОТО, ВІДЕО)

Учасники розповіли історії політв'язнів та полонених Романа Сущенка, Павла Гриба, Володимира Балуха, Миколи Карпюка, Станіслава Асєєва, Емір-Усеїна Куку, Сергія Глондаря

uatv
15.11.2018

Фото з Facebook Еміне Джапарової

15 листопада у світі визнано Днем ув’язненого письменника. З цієї нагоди в різних містах, де діє ПЕН-клуб, проводять правозахисні акції. Таку в знак  підтримки  незаконно засуджених в РФ і Криму українських політичних в’язнів, а також полонених у ОРДЛО провели сьогодні у Києві, повідомляє UATV.

На Михайлівській площі розмістили 100 стільців, на кожному з яких прикріпили табличку з ім’ям одного з українців, яких тримають у застінках ОРДЛО та РФ. Порожній стілець, як відомо,  символізує автора, який не може бути присутнім на тій чи іншій події через ув’язнення, зникнення, загрозу життю чи вбивство.

До акції долучилися перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, заступники міністра закордонних справ Василь Боднар та міністра інформполітики Еміне Джапарова, донька політв’язня РФ Романа Сущенка Юлія, журналісти, громадські діячі та інші.

Вони розповіли історії політв’язнів та полонених Романа Сущенка, Павла Гриба, Володимира Балуха, Миколи Карпюка, Станіслава Асєєва, Емір-Усеїна Куку, Сергія Глондаря.

На завершення керівник ГО “Центр громадянських свобод” Олександра Матвійчук, одна з організаторів акції,  поіменно зачитала увесь список українців, яких незаконно утримують  в ув’язненні.

“Ця акція про те, що людська трагедія не повинна перетворюватися на порожню статистику, – наголосила вона. – Ми сьогодні розповіли лише шість історій. На жаль, за часом ми не можемо розповісти їх усі. Ми сподіваємося, що ці стільці заповняться людьми, а не їхніми табличками”.

Як повідомлялося раніше, Олег Сенцов здобув премію Платформи європейської пам’яті та сумління. Нагороду від імені бранця Кремля отримав посол України Михайло Бродович. 

Нагадаємо, що світова культурна спільнота закликає звільнити Олега Сенцова та всіх українських бранців.

Джерело UATV
дата 15.11.2018
категорії Бранці Кремля, Випуски новин
поділитися

Топ новин на UA|TV