У Криму окупанти продовжують знищувати свободу слова та блокувати українські медіа, – Ірина Сєдова

uatv
17.09.2019
Фото Кримська правозахисна група

Активісти Кримської правозахисної групи (КПГ) розповіли в ОБСЄ про факти знищення свободи слова на окупованому півострові, зокрема про блокування російськими радіостанціями українського мовлення на території Херсонської області та північного Криму.

Про це заявила експерт КПГ Ірина Сєдова, інформує офіційний сайт спілки.

“Станом на середину вересня 2019 року, як мінімум у 10 великих населених пунктах на цій території на всіх FM радіочастотах українських радіостанцій мовлять російські станції, – зазначила вона.Таку ситуацію зафіксовано, зокрема, в містах Джанкой, Армянськ та Красноперекопськ. Ще у 9 населених пунктах на цій території українські радіостанції заблоковано частково. Влада РФ навмисно включає на цих же частотах російські та підконтрольні Росії кримські радіостанції або встановлює обладнання, яке заглушає радіосигнал українських станцій”.

Експерт також нагадала, що після збройної окупації Криму Росією до кінця 2014 року цифрове, кабельне та ефірне мовлення українських ТРК на півострові було повністю знищено.

Сєдова зазначила, що в Криму продовжує проводиться системна робота зі знищення доступу і до інших незалежних джерел інформації.

Станом на кінець травня поточного року як мінімум 14 популярних українських інформаційних інтернет-ресурсів повністю заблоковані в Криму.

Ірина Сєдова заявила, що Росія своїми діями в Криму повністю ігнорує зобов’язання вжити всіх необхідних заходів для функціонування вільних та незалежних засобів масової інформації та безперешкодного транскордонного і внутрішньодержавного потоків інформації, прийняте в Стамбулі в 1999 році у межах Хартії Європейської безпеки.

“Ми вимагаємо від РФ забезпечити неухильне виконання всіх зобов’язань, припинити незаконні блокування незалежних українських радіостанцій і онлайн-медіа на території Криму”, – підсумувала експерт Кримської правозахисної групи.

Нагадаємо, українська делегація залишила засідання ОБСЄ через заяви про “російський Крим”. 

Джерело UATV
дата 17.09.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV